Akar’dan Derince çıkarması

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Derince’ de bir dizi ziyarette bulundu. Akar önce liman yolundaki kooperatifleri gezdi. Kurulması planlanan beton...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar Derince’ de bir dizi ziyarette bulundu. Akar önce liman yolundaki kooperatifleri gezdi. Kurulması planlanan beton santralinin zararlarını anlattı. Daha sonra ise esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Hakan Savaş, Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri Milletvekili Haydar Akar’a eşlik etti. İlk olarak liman yolunda bulunan nakliye kooperatifleri ziyaret edildi.
SANTRALE TEPKİ

Liman yolunda kooperatifçiler ile bir araya gelen Akar, kooperatifler karşında bulunan alana kurulması planlanan beton santrali için kooperatifçiler mevcut yolun trafiği kaldırmadığı, trafik açısından sıkıntı olacağını, çevre kirliliği yaratacak santrali istemediklerini kaydettiler. Milletvekili Haydar Akar da “Çok kurulması gerekiyorsa başka bir yere kurulabilir. Kocaeli’de artık yaşamsal alanların olması gerekiyor. Kentimize sahip çıkalım” dedi.

ESNAF ZİYARETİ

Kooperatif ziyaretinden sonra Deniz Mahallesi’nde esnaflar gezildi. Halk pazarını da gezen Akar, pazarcılarla sohbet etti.

LİMAN İŞ’E ZİYARET
Esnaf gezisinden sonra Derince’de bulunan Liman İş Sendikası ziyaret edildi. Sendika Başkanı Bülent Aykurt ve CHP’liler sohbet etti. Aykurt özelleştirilmesi düşünülen Derince Limanı ile ilgili kamuoyu oluşturmak istediklerini söyledi. Milletvekili Akar da Kocaeli’nin rant kapısı olarak görüldüğünü halka hizmet etmekle görevli olanların birilerine hizmet için çevre katliamlarına göz yumduğunu ve geçmiş de yapılan yatırımların da peşkeş çekildiğini belirtti.

14 Eylül 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR