Sağlıklı nesiller için en büyük görev öğretmenlerin!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da sanıyoruz bu kötü gidişin farkındadır. Bu kötü gidişe dur diyebilmek ve bir yerlerden bu işe başlanabilmesi için...

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da sanıyoruz bu kötü gidişin farkındadır. Bu kötü gidişe dur diyebilmek ve bir yerlerden bu işe başlanabilmesi için Facebook'ta sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan ve hatta gazetemize de köşesi bulunan Sağlıklı Yaşıyoruz Grubu çok güzel bir proje başlattı: “Çocuğuma Şeker Verme!”

 

Sağlıklı Yaşıyoruz'un sosyal medya üzerinde Prof. Dr. Canan Karatay ve Dr. Ümit Aktaş'ı da yanlarına alarak hep birlikte başlattıkları “Çocuğuma Şeker Verme” kampanyası Türkiye çapında ses getirmeye başladı. Sağlıklı Yaşıyoruz ekibi; özellikle öğrencilerin konu hakkında bilinçlendirilmesini sağlamak amacıyla başta Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın ve tüm öğretmenlerin konuya duyarlı yaklaşmaları gerektiğini savunuyor.

 

“Sağlıklı Yaşıyoruz” ekibinin A Takımı üyesi ve aynı zamanda resim öğretmeni olan Özgen Özen; Facebook'taki Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasında yaptığı paylaşımda öğretmenleri konuyla ilgili duyarlı olmaya çağırarak, öğrencileri bilinçlendirme konusunda özellikle öğretmenlere büyük sorumluluklar düştüğünü dile getirmiş.  Biz de Kocaeli Gazetesi olarak Özgen Özen'in dediklerine aynen katılıyor ve sosyal medyadaki yorumunu aynen paylaşıyoruz.

 

Özgen Özen:

“Değerli meslektaşlarım olan öğretmenlerimiz; başlatmış olduğumuz ‘Çocuğuma Şeker Verme’ kampanyasının önemli bir kolu olarak söylemek istediklerim var. Bu kampanyayı biz Gömeç'te başlatmış olabiliriz. Fakat çocukların en büyük muhatabı yine bizler yani öğretmenler olacak. Büyükleri bilinçlendirmenin yanı sıra çocuklarımızı da bilinçlendireceğiz ki şeker ikram edildiğinde reddedebilsinler. Ben bir öğretmen olarak Gömeç’ten döner dönmez dün itibari ile girdiğim sınıflarda bu konuda ciddiyetle konuşmaya başladım. Şu anda ülkede bu haber taze iken (-ki neredeyse bütün öğrenciler izlemiş) üzerine onları bilgilendirmek işin kaymağı olur. Öğrenciler ailelerinden önce öğretmenlerini dinlemektedirler. Biz bu durumu fırsat bilip onların tazecik beyinlerine doğru olanı yerleştirirsek gelecek için büyük yatırım yapmış oluruz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sevgi, saygı ve sağlıkla kalın.”

 

Umarız ÇOCUĞUMA ŞEKER VERME! kampanyası Milli Eğitim Bakanlığı'mız tarafından tüm okullara yayılır... Biz Sağlık Bakanlığı'ndan umudumuzu kesmek üzereyiz, umudumuz Milli Eğitim Bakanlığı'nda.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR