“Karaosmanoğlu borç takmayı çok iyi bilir”

MHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Adayı Nazif Tannur, Perşembe Pazarı Alanı’na yapılması planlanan ve mahkeme kararıyla durdurulan 41 katlı otel konusun...

BÜYÜT

MHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Adayı Nazif Tannur, Perşembe Pazarı Alanı’na yapılması planlanan ve mahkeme kararıyla durdurulan 41 katlı otel konusunda basın açıklaması düzenledi.
MHP İzmit Belediye Meclis Üyesi Adayı Nazif Tannur, Perşembe Pazarı Alanı’na yapılması planlanan ve mahkeme kararıyla durdurulan 41 katlı otel konusunda basın açıklaması düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na yüklenen Tannur, Belediye’nin şeffaf olması gerektiğini söyledi.
“KAMUYU ZARARA SOKTU”
İzmit Perşembe Pazarı Alanı’nın 2008 yılında ihale edildiğini belirten Tannur, alanda yapılması planlanan 41 katlı otelin ihale satış bedelinin 97 milyon lira olduğunu dile getirdi. “Alanın ihale edilmesinin ardından imar planları usulsüz olduğu için Kocaeli İdari Mahkemeye dava açıldı” diyen Nazif Tannur, dava sonucunda mahkemenin yürütmeyi durduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin karardan sonra inşaata başlayamadığını söyleyen Tannur, 97 milyon lira paranın, müteahhit firmadan teminatı olan 2 milyon 404 bin 158 liranın, Büyükşehir Belediyesi Muhasebe hesabına irat gelir kaydı yapılamadığına dikkat çekti. Tannur, Belediye’nin irat kaydı yapamadığı için kamuyu zarara soktuğunu söyledi.
“BU ZARARIN PEŞİNDEYİM”
Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığı’na dilekçe verdiğini belirten Tannur, “Bilgi istedim ve paranın yatırılmadığını öğrendim. Ben bu kamu zararının peşindeyim” diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin şeffaf olması gerektiğini vurgulayan Tannur, Belediye’ye seslenerek “Yaptığınız her şeyi bilboardlara asıyorsunuz. Bunu da asın, halkı bilgilendirin. Öğrenmek bizim hakkımız ve bu hepimizin parası” diye konuştu.

18 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR