“Allah’tan başka kimseye borcum yok”

Hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan ve piyasada birçok karşılıksız çeki bulunduğu iddia edilen CHP Körfez İlçe eski Başkanı Salih Şirin “Benim All...

BÜYÜT

Hakkında çeşitli iddialar ortaya atılan ve piyasada birçok karşılıksız çeki bulunduğu iddia edilen CHP Körfez İlçe eski Başkanı Salih Şirin “Benim Allah’tan başka kimseye borcum yok” dedi.

CHP Körfez İlçe Başkanlığı görevini yürütürken milletvekili aday adayı olmak için 10 Ocak tarihinde istifa eden ancak önseçim yapılmadığı gerekçesiyle aday adayı olmayan Salih Şirin kimi basın kuruluşlarında, hakkında çıkan asılsız haberlerle ilgili gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Oğullarının MHP’ye geçmesini de değerlendiren Salih Şirin hakkında yalan haberler yapan basın kuruluşlarına dava açacağını da belirtti. CHP’nin politikaları, parti içi düzen ve Körfez ilçesindeki varlığı ile ilgili birçok konuda konuşan Şirin şu ifadeleri kullandı:

SAYGI KALMADI
“Burada benim ticari kişiliğimi çok rencide bir olay var. İki üç gündür malum basın kuruluşunda hakkımda karşılıksız çeklerim bulunduğu ve bu çeklerin benim için büyük bir sıkıntı yaşadığım söyleniyor. Bu arada bildiğiniz gibi çocuklarım Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ne geçti. Geçebilir, ben bir şey diyemem. Bu adam üniversiteyi bitirmiş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. Dünya görüşü farklı. Beş parmağın beşi de bir mi? Tabiki değil. Biz baba olarak elimizden geleni yaptık. Ata partimizde kalmasını istedim ama bir açıdan da şöyle bakıyorum partimizde ne sevgi kaldı ne saygı kaldı. Ne büyük tanınıyor, ne küçük tanınıyor. Herkes bir koltuk sevdası peşine düşmüş.

35 SENEDİR PARTİLİYİM
Partide olmayanlar, partiyle hiçbir alakası olmayanlar bugün milletvekili listelerinde görülüyor. Sanki gökyüzünden gelip oturdular. Biz burada emek verdik. Ben 35 senedir partiliyim. 2009 yılından beri ilçe başkanlığı yapıyorum. Yazın tatile dahi gitmedim. Ben partiyi devraldığım zaman iki yüz tane üyesi vardı, şimdi 3 bin tane üyesi var. Ben aday olmaya 10 Ocak tarihinde akşam 4’te karar verdim. Örgütüme, parti büyüklerine danıştım. Parti yöneticilerine önseçim yapılacak mı diye sordum, bana herkes önseçim var dedi. Hatta Hurşit bey ‘İster ol, ister olma ama önseçim var’ dedi.

DÖVECEK HALİM YOK
Biz parti büyüklerimize güvenmeyip de ne yapacağız? Bizde güvendik. Ancak önseçim yapılmadı. Önseçim olmayan yerde ben zaten yokum. Bence önseçim olmaması demek parti genel merkezinin birilerini tepeden indirmesi demek. Tabloya bakıyorsunuz burada Hikmet abi yok, Sefa bey yok. Sevelim sevmeyelim bu insanlar oy deposu insanlar. Hiç olmazsa 3’e koy bu isimleri. Gençlerde partideki durumların farkında, oğullarım geldi, ‘Biz gidiyoruz’ dedi. Ben de gidersiniz dedim. Ne yapacağım, elini kolunu bağlayacak halim yok. Dövecek halim yok. Biz aile olarak muhafazakar bir aileyiz bunu herkes böyle biliyor.

5 BİN OY MHP’YE
Oğullarım MHP’ye geçtikten sonra malum basın kuruluşu saldırmaya başladı. Oğullarımın MHP’ye geçmesi Körfez’de büyük bir korku yarattı. Benim oğullarımın MHP’ye geçmesi demek 5 bin oyun MHP’ye geçmesi demek. Benim söz konusu iddialarda bahsedildiğinin aksine hiçbir çekim yoktur piyasada. Şu anda avukatım yapılan iftiraları değerlendirdi ve şikayet dilekçesini hazırlıyor. Malum basın kuruluşu bu yazıyla benim ticari ve şahsi haklarıma saygısızlık etmiştir. İki gündür aile huzurum bozuldu. Bugünü iple çektim, mahkemeye vermek için.

HATALARI GÖRECEĞİZ
Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı’na evrakları bugün (dün) ya da yarın (bugün)teslim edeceğim. Bu gibi insanlar benim üzerimden menfaat sağlamak için çabalıyorlar. İnşallah 12 Haziran’ı da, 13 Haziran sabahını da göreceğiz. Kimler ne hatalar yaptı hep birlikte göreceğiz. Parti sahipsiz. Ben bırakalı tam yüz gün oldu daha bir ilçe yönetimini oluşturamadılar. Ahmet Arıt geldi. Pırıl pırıl bir arkadaşımız. Adamı barındırmadılar o da bıraktı gitti. Bizim buradaki il başkanımız sağolsun CHP’yle hiç alakası yok. Yıllardır SHP’de siyaset yaptı.

CHP İLE SHP’Yİ AYIRT EDEMİYOR
İl başkanımız henüz daha CHP ve SHP’nin ayrımını kavrayamamış. Küçük olsun benim olsun diyor. Bunun yanında Cevdet Şahin denen kardeşimiz var herkesi yönlendiriyor. Körfez’de gördüğüm kadarıyla çok büyük bir umut yok. Ama sonuçta bizim partimiz. Ancak bu saatten sonra CHP’de siyaset yapmam. Önümüzdeki hiçbir seçimde CHP’den hiç biryere aday olmam. Ben yerel seçimlerde aday olduğumda o dönemde Cevdet Şahin belediye başkanı idi. Benim bir tek toplantıma katılmadı. Mevcut İl Disiplin Kurulu Başkanı ve Cevdet Şahin benim aleyhimde çalışma yürüttü.

AKP’YE ÇALIŞTILAR
Bir sürü partili kardeşimiz hepsi AKP’ye çalıştılar. Ben bu şartlarda 60 günde yine iyi bir oy aldım. İnşallah genel seçimlerde de benim aldığım oyun aynısını alırlar Körfez’de ancak hiç sanmıyorum. Bu çok zor. Çünkü taban çok kırgın. Yapılan politikalardan sonar kızlarımızı gençlerimizi tutamıyoruz. Sağa sola gidiyorlar maalesef. Ben Ahmet Arıt’a atandığında destek verdim. Neden destek verdim çünkü Ahmet Arıt eski belediye başkanı bir kardeşimiz partiyi kısa zamanda toparlayıp Körfez’de büyük bir yükselişe geçirebilirdi.

TAM TAKIR, KURU BAKIR
Ancak kendisini eski yönetimden isimler aldıkları gerekçesiyle istifaya zorladılar. Peki şimdiki ilçe başkanı kim? Eski yönetimden birinin eşi değil mi? Benden sonra partiyi toparlayamadılar. İlçe başkanı demek, çarşıya çıktığı zaman mevcut 100 esnafın en az 70-80’i tarafından tanınan ve sevilen isim demek. Partimizin durumu ortada. Kadın kolları istifa etti. Gençlik Kolları zaten yok. Hiç yok. Ben ilçe yönetimine geldiğim zaman hiç kimse yoktu. Ortalık tam takır kuru bakırdı. Partiyi ben toparladım. Şimdi tekrar dağıldı.

ALACAĞIM VERECEĞİM YOK
Malum basın kuruluşunun yazdığı yazı üstüne karakola gittim hakkımda arama varmış dedim. Dedikler ki hakkınızda arama kararı yok. Sonra malum basın kuruluşunu aradım. Konuştum. Bir avukattan mail geldiğini söylediler. Avukatın ismini öğrendim ve aradım. Avukat kesinlikle böyle bir mail atmadığını söyledi. Biz şimdi savcılığa vereceğiz. Benim alacağım yok vereceğim yok. Belgesiz sen beni nasıl karalarsın böyle? Benim Allah’tan başka kimseye borcum yok.”

19 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR