Elgin: Yıldırım kredisini tüketti

İzmit Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a Koordinatör İbrahim Elgin’den geldi. Yıldırım’a net ifadel...

İzmit Belediyesi’ne yönelik eleştirilerde bulunan CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım’a Koordinatör İbrahim Elgin’den geldi. Yıldırım’a net ifadelerle yüklenen Elgin, “Selman Bey, belediyemizin kullanacağı kredilerle uğraşacağına ilçe başkanı olduğu partisini yönetmeye baksın” dedi.

 

TAZMİNATLAR ÖDENECEK

Yıldırım’ın CHP’deki kredisinin tükendiğini dile getiren Elgin, “Belediye olarak geçen yıl emekli olan personelimiz e ödenecek olan tazminatlar için 8 milyon lira kredi kullandık. Şimdi de benzer bir çalışma için kredi kullanacağız. İller Bankasından çok düşük faizle 2 milyon lira kredi kullanmak için meclisten yetki istenmiştir. Kredinin alınmasının sebebi paramızın olmadığından değil, İller Bankası’nın sadece emekliliğe yönelik avantajlı kredi imkânı sunmasından kaynaklanmaktadır” dedi.

 

ÖRNEK BELEDİYEYİZ

İzmit Belediyesi’nin para yönetimi açıdan Türkiye’ye örnek gösterildiğini dile getiren Elgin, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren işçi borçlarını ve sendikaya olan borçları bir yıl içerisinde ödeyip, çalışanların maaşlarını bir gün bile geciktirmedik. Esnafa ve müteahhitlere olan borcumuzu en geç 40 gün içerisinde ödeyen bir belediyeyiz. Belediyemizin sadece devlete SGK ve vergi borcu bulunuyor. Devletimizin bu hususta bir ödeme takvimi belirlemesi halinde bu borçların da ödemesine başlanacaktır. Kredi için yasal bir hak kullanılmış olacak” dedi.

 

KREDİSİNİ TÜKETTİ

Selman Yıldırım’ın kendini ayakta tutmaya çalıştığını dile getiren Yıldırım, “Kendisi önce ilçe başkanı olarak partisini yönetebilmeli. CHP içindeki kredisi bittiği için belediyemizin çekeceği kredi üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Bu aynı zamanda kendi başarısızlığını da örtmeye çalışmaktır. Biz şeffaf bir belediyeyiz. Çalışanımıza, esnafımıza ve müteahhidimize borcumuz yoktur” açıklamasında bulundu.

07 Ağustos 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR