Eğitimin başlangıç yeri ailedir

KO-MEK, kursiyerlerini mesleki eğitim dışında sosyal hayatlarında da onların yanında olduğunu göstermek ve onlara değer katmak için “KO-MEK Aile Okul...

BÜYÜT

KO-MEK, kursiyerlerini mesleki eğitim dışında sosyal hayatlarında da onların yanında olduğunu göstermek ve onlara değer katmak için “KO-MEK Aile Okulu” projesini hayata geçirdi. 2 haftadır kursiyerlerin yoğun katılım gösterdiği projenin bu haftaki konuğu “Çocuğun Manevi Eğitimi” adlı semineri ile Pedagog Ali Çankırılı oldu. Çankırılı, aile okulu katılımcılarına doğumdan ergenlik dönemine kadar olan süreçteki çocuk eğitimleri hakkında bilgiler verdi.

 

“ANNE SÜTÜ VARSA BEBEĞİN SUYA BİLE İHTİYAÇI YOK”

“KO-MEK Aile Okulu” projesinin bu haftaki konuğu Pedagog Ali Çankırılı, “Helal gıdayla besleneceğiz çünkü bilgisayar destekli araştırmalarda gen araştırmaları helal gıdanın insan kişiliği ve çocuğun kişiliğin üzerinde etkisi olduğunu gösteriyor” dedi. Anne sütünün önemine de değinen Çankırılı, “Anne sütü çok ilginç bir gıda içerdiği antikorlar sayesinde bebeği ateşli hastalıklardan ve kansere karşı koruduğunu gösteriyor. Anne sütünün kırk tane değişik kanser türüne karşı iyileştirici etkisi tespit edilmiş. Anne sütü emen bebekler daha sakin oluyor ve uykuya daha rahat geçebiliyor. Ek besine ihtiyaç altı ay boyunca yok suya bile ihtiyaç yok” dedi.

 

“ÇOCUĞU AİLE YETİŞTİRİR”

Birçok kitabı bulunan Pedagog Ali Çankırılı, “Çocuğun ilk ve temel eğitim kurumu ailedir. Çocuğun eğitiminden anne ve baba sorumludur. Çünkü çocuk ikisinin ortak meyvesidir. Bebekte güven duygusunun gelişimi; İnsana güven hatta Allah’a güven duygusunun temelinde anneye güven ve bağlanma duygusu vardır.  Sevgi ve güven duygusu aile de yaşanarak öğrenilir. Sevgi sonradan kurumlar tarafından verilmiyor. O yüzden çocuğu aile yetiştirir” dedi. Seminerden sonra Çankırılı, kitaplarını imzaladı.

 

KO-MEK AİLELERİ YETİŞTİRİYOR

KO-MEK’te eğitim gören kursiyer anneler ve eşler “KO-MEK Aile Okulu” projesiyle mutlu ve huzurlu çocuk yetiştirmenin yollarını öğrenmeleri, ergenlik dönemi ve ergen psikolojisi, aile içi iletişim gibi konularda bilgilendiriliyor. KO-MEK, ailelere verilen bu eğitimlerle daha bilinçli bir toplum oluşturmak hedefliyor.

23 Kasım 2014 Kocaeli- Kültür-SanatYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR