Kartepe’de karla mücadele ekibi iş başı yaptı

Kartepelilerin soğuk ve yağışlı havadan olumsuz etkilenmemesi için belediye ekipleri de karla mücadele çalışmalarını 24 saat kesintisiz gerçekleştiri...

BÜYÜT

Kartepelilerin soğuk ve yağışlı havadan olumsuz etkilenmemesi için belediye ekipleri de karla mücadele çalışmalarını 24 saat kesintisiz gerçekleştiriyor. Turizmcilerin yüzünü güldüren etkili yağış sonrası ilçeyi gezen Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, karla mücadele çalışması yapan ekipleri denetledi. Başkan Üzülmez, “Kış sezonumuz ilçemize hayırlar, turizmcilerimize de bereket getirsin” dedi.

 

Meteorolojiden gelen uyarıları dikkate alan Kartepe Belediyesi, kar, tipi ve buzlanmaya karşı Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde karla mücadele konusunda özel bir ekip görevlendirdi. Yeni yılı karla karşılayan Kartepe’de kar kalınlığı rakımın yüksek olduğu yerlerde 1 metreye yaklaştı. Kar yağışı ile birlikte göreve başlayan Kartepe Belediyesi karla mücadele ekipleri özellikle ilçe içi ulaşımın sağlandığı ana arterler, köy yolları ve Kartepe Dağ Yolu’nda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile 24 saat koordineli bir çalışma gerçekleştiriyor.

 

Ekipler 24 saat görevde

Kartepe Belediyesi bünyesindeki karla mücadele ekibi 4 JCB, 2 greyder, 2 loder, 2 kar küreme ve tuzlama aracı, 1 kamyondan oluşan 22 kişilik personeli ile ilçe genelinde kar küreme ve süpürme işlemi yanı sıra olası buzlanmalara karşı da tuzlama çalışması yapıyor. Ekipler sabaha kadar Acısu yolu, Sultaniye, Örnekköy, İfraziye, Eşme Ahmediye, Avluburun, Uzuntarla geneli, Eşme, Maşukiye, Suadiye, Arslanbey, Karatepe, İbrikdere ve Ketenciler güzergahlarında ulaşımın aksamaması ve vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için çalıştı. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de gece durmaksızın çalışan karla mücadele ekiplerini denetledi.

 

Beyaz cennet Kartepe

Başkan Üzülmez, ilçe içi yolların açık olduğunu belirtirken, “Kartepe Belediyesi ekipleri tüm araç, ekip ve ekipmanı ile hayatın olumsuz etkilenmemesi için karla mücadele konusunda aralıksız görev yapıyor. Karla mücadele konusunda ilçe içinde ekiplerimiz güzergahlarda ulaşımı açık tutarken dağ yolunda da Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile koordineli çalışmamız neticesinde kapalı bir yolumuz bulunmuyor. Kar yağışı ile yılbaşı tatilinin denk gelmesi sonrası açılan kış sezonu beyaz cennet Kartepemize hayırlar, turizmcilerimize de bereket getirsin” dedi.

31 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR