Divli: Sabrımız yeterince test edildi

Türk Eğitim-Sen’in açmış ve kazanmış olduğu davalar sonucu bazı müdürlerin eski görev yerlerine atanmamasından şikayetçi olan Türk Eğitim-Sen Şube Se...

Türk Eğitim-Sen’in açmış ve kazanmış olduğu davalar sonucu bazı müdürlerin eski görev yerlerine atanmamasından şikayetçi olan Türk Eğitim-Sen Şube Sekreteri Feyzullah Divli, Kamu Sen Kocaeli Temsilcisi Yaşar Şanlı ve sendika üyelerinin hazır bulunduğu bir basın açıklaması  gerçekleştirdi.

 

“SABRIMIZ TEST EDİLDİ”

Feyzullah Divli, “Emeğimizi, hakkımızı ve kazanımlarımızı çiğnetmeme adına; keyfi uygulamalara, yandaşlığa ve adaletsizliğe karşı durma adına takdir edilesi bir çaba gösteriyoruz. Bizi yönetenler bir türlü anlamadı bu sevdayı; anlamak istemedi. Bunca yıldır oynanan kirli oyunlarla,  idarecilere adrese dayalı kıyımlarla, ihale usulü müdürlük mülakatlarıyla ve vaatlere endeksli sendikal çalışmalara çanak tutmalarla sabrımız yeterince test edilmiştir artık” ifadelerini kullandı.

 

“MAHKEME KARARINI UYGULAMADINIZ”

Artık sabırlarının kalmadığını söyleyen Divli, “Danıştay İdari Davalar Kurulu kararı karşınıza dikildi. Bu sefer de sadece Türk Eğitim-Sen üyesi olan müdürlerin yerine atanacak müdürleri geri atayıp, değneğin ucu Eğitim Bir-Sen’e dokununca haftalarca sümen altında kararları beklettiniz. Sonra da yeni İdareci Atama Yönetmeliği ve MEB 1. Hukuk Müşaviri Hayati Cankaloğlu’nun şaka ötesi yorumuna yaslanarak mahkeme kararlarını yine uygulamadınız” şeklinde konuştu.

18 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR