Dursun: İç kavgalardan arınmalıyız

Cumhuriyet Halk Partisi'nde partililere yönetici eğitimi semineri verildi. Gebze Holiday Inn Asia Otel'de gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan CHP G...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde partililere yönetici eğitimi semineri verildi. Gebze Holiday Inn Asia Otel'de gerçekleşen eğitim seminerinde konuşan CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, 19 Mayıs 1919'da yakılan bağısızlık mücadelesinin meşalesi 23 Nisan’da taçlandığını ancak yarıda kalan Atatürk devrimlerinin tamamlanması için mücadele etmeleri gerektiğini söyledi. AKP'nin bu devrimlere karşı olan son temsilci oluğunu kaydetti. Dursun, "Özgürlüklerimiz ellerimizden alınıyor. TBMM yasama işleminden uzaklaşıp saray soytarısının noteri olmuştur. Ulusal değerlerimiz olan milli bayramlarımız yasaklanmaya çalışılmakta" dedi.
 
 

4 YILA DAYALI BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Türkiye'nin kötü bir süreçten geçtiğini hatırlatan Başkan Dursun, "Geleceğimiz elimizden alınıyor. Bizler iç kaygılardan arınmak zorundayız. Parti için çekişmelerden kurtulmalıyız. Parti içi eğitimlerin önemi büyük. Aldığımız bu eğitimle birlikte üyelerimizin evlerine ziyaret edeceğiz. Hem üyelikleri güncellenmesi hem de yeni üye yapılanması sağlayacağız. Yerel iktidar hedefini yakalamak için 4 yıla dayalı bir çalışma yapacağız.” diye konuştu.

 

ESKİ ALIŞKANLIKLARLA OLMAZ

Eğitim seminerine CHP İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, ilçe kadın kolları başkanı Arzu Çakmak Pehlevan, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, belediye meclis üyeleri, yöneticiler ve partililer katıldı. CHP Gebze İlçe Eğitim Sekreteri Ümit Malkoçoğlu açış konuşmasında bu eğitimlerin önemine dikkat çekti. CHP İl Eğitim Sekreteri Ali Akdemir de CHP'nin seçimlerdeki başarısızlığının iki nedeni olduğunu belirtip, "Başarısızlığımızın bizden kaynaklanan nedenlerini ortadan kaldırmalıyız. Seçime az bir süre kalınca çalışmak başarıyı getirmiyor. Eski alışkanlıklarımızla 2019 seçimlerine hazırlanırsak yine aynı sonuç ortaya çıkacak" dedi.
 

ÇEŞİTLİ KONULARDA

CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, CHP Kocaeli Eğitim, Kültür ve Sanat Temsilcisi Remzi Özkan da birer konuşma yapmasının ardından CHP Kocaeli Eğitim, Kültür ve Sanat Temsilcisi Mustafa Küpçü ‘Sol ve Sosyal Demokrat İdeoloji’ ile ilgili olarak eğitim verdi. Mustafa Küpçü’nün ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Öykü İyigün de ‘Etkili İletişim ve Etkili Sunum Teknikleri, Propaganda’ eğitimi verdi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdal Aydın da ‘Etkili Liderlik ve Ekip Çalışması’ eğitimi verdikten sonra sertifika dağıtımı ve kapanış ile eğitim programı sona erdi.  

 

25 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR