Muhasebecilerde “başkanlık” krizi!

Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’nda yönetim kurulundan Taner Öner, düzenlediği basın toplantısı ile başkanlığını ilan et...

Kocaeli Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası (KSMMMO)’nda yönetim kurulundan Taner Öner, düzenlediği basın toplantısı ile başkanlığını ilan etti. Oda binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek değişiklikleri anlatan Öner, “Odamızın geçtiğimiz yıl yapılan genel kurulunda yönetim kuruluna 3 farklı gruba ait üyeler seçildi. Genel kurulun takdiri ile üyelerin yönetimde daha fazla ve daha adil temsili sağlanmış oldu” dedi.

 

ÜYELER YÖNETİME YÖN VERDİ

Yapılan ilk icra kurulunda bazı uyumsuzluklar nedeni ile değişiklikler yapıldığını dile getiren Öner, “Yeni icrada oluşan üyeler bugüne kadar odanın yönetimine yön verdi. İcrada olan biri olarak mevcut yapıya zarar vermemek ve odayı sağlıklı yönetebilmek adına elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum” dedi.

 

TOPLANTI DİKKATE ALINMADI

Yapılan olağanüstü toplantının keyfi olarak dikkate alınmadığını ifade eden Öner, “Olumsuzluklar nedeniyle icranın yeniden şekillenmesinin daha doğru olacağı kanaatine vardık. Mutad olarak iki haftada bir salı günleri yapılan yönetim toplantısı sırf bu nedenle yapılmayıp, 4 yönetim kurulu üyesi olarak talep ettiğimiz olağanüstü toplantı keyfi bir şekilde dikkate alınmadı” dedi.

 

ŞEFFAF BİR YÖNETİM

Yeni yönetim ile şeffaf olacaklarını belirten Öner, “Bu görevde, kader birliği yaptığım arkadaşlarımla beraber; mesleğin değerlerini ve kurumsal yapıyı ön planda tutarak, kişileri ötekileştirmeden, grupçuluk yapmadan, paylaşımcı, şeffaf bir yönetim örneği sergilemeye gayret sarf edeceğiz” dedi.

 

KİŞİLER GEÇİCİDİR

Sözlerine devam eden Öner, şöyle konuştu: “Geleceği planlamak yolunda kaybettiğimiz zamanı tekrar kazanmak, odamızı hak ettiği yerlere taşımak için pazartesi gününden itibaren çalışmalara başlayacağız. Odamız bin 430 üyesi ile ilimizin en güçlü akademik örgütü olma özelliğine sahiptir. Üyelerimizin tamamını odamıza ve yeni şekli ile yönetime sahip çıkmaya davet ediyorum. Kişiler ve unvanlar geçicidir, kurum ise bakidir” dedi.

 

BU YOLDA KARAR VERDİK

Göreve kavga için gelmediklerini de sözlerine ekleyen Öner, “Daha adil bir yapı oluşturacağız. Odamıza kurumsal bir yapı kazandıracağız. Biz kararımızı aldık. Her şeyi hukuka uygun yaptık. Bundan sonrada hukukun üstünlüğünü savunarak işleyişimize devam edeceğiz. Çok şeffaf bir yönetim olmayı planlıyoruz. Odamızın menfaati doğrultusunda bir plan hazırlayıp sitemizde uzun vadeli olarak yayınlayacağız” şeklinde konuştu. Uğur MAYA

 

ÖNER’İN İLAN ETTİĞİ YÖNETİMİ

Taner ÖNER (Oda Başkanı)

Haydar GÜVENÇ (Başkan Yardımcısı)

Kemal DEMİR (Oda Sekreteri)

Bedri KESKİN (Muhasip)

Ender ŞENOL (Üye)

Ali ODABAŞ (Üye)

Atilla GÜNGÖR (Üye)

05 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

FATİH - BU YAPILAN HİÇ HOŞ BİR HAREKET DEĞİLDİR. İNSANI ARKADAN VURMAKTIR.

Yanıtla . 0Beğen 05 Eylül 15:29
01

mehmet - bu ne koltuk sevdalığı yahu.kimse ne oldum demesin ne olcam desin...

Yanıtla . 0Beğen 05 Eylül 15:29
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR