CHP İzmit İlçe Başkanlığı için

Geçtiğimiz günlerde il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Ömer Akın, İzmit ilçe başkan adaylığını resmen açıkladıCHP İl Yönetim kurulu Üyeliği’nde...

BÜYÜT

Geçtiğimiz günlerde il yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Ömer Akın, İzmit ilçe başkan adaylığını resmen açıkladı

CHP İl Yönetim kurulu Üyeliği’nden istifa eden Ömer Akın, CHP İzmit ilçe örgütünde düzenlediği basın toplantısıyla başkan adayı olduğunu açıkladı. Daha önce başkan adayı olduğunu her platformda dile getiren Akın, “Buraya arkadaşlarımızı yığarak kalabalık olmasını istemedik. Burada amaç şov yapmak değil. CHP İzmit ilçe başkanlığına aday olmayı 12 Haziran seçimlerinden sonra temmuz ayı başından itibaren düşünmeye başlamıştım. Karar vermemde etkili olan düşüncelerin başında, AKP'nin hızla yol aldığı tek parti diktatörlüğüne dur deme ihtiyacı geliyor. Son yıllarda oluşan parçalı ilçe ve il yönetimleri genelde ve yerelde iktidar olmamızı engellediği gibi AKP iktidarının ekmeğine de yağ sürmektedir. Öncelikli olarak bu gidişe dur dememiz gerekmektedir” dedi.

İŞ YAPMAYANA YER YOK
Akın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Partimizin ilçe yönetimi olarak temel görevimiz, yapılacak olan yerel seçimlere partimizi donanımlı olarak hazırlamak ve seçimden birinci parti olarak çıkmayı sağlamak olacaktır. Seçimleri kazanma hedefimizi gerçekleştirebilmek için geçmişte yaşanan örgütlerde meydana gelen boşalmalara meydan vermeyeceğiz. Yapacağımız kongrenin onayından sonra görev süremiz boyunca başka hiç bir göreve aday olmayacağım. Tek görevimiz üyenin iradesinin belirlediği adaylarımızla seçimleri kazanmak olacaktır. Çıktığımız bu yolda öngörülerimizin yaşam bulması için önceliğimiz; delege arkadaşlarımızla uzmanlaşmış ilçe yönetimini gerçekleştirmek olacaktır. İlçe yönetim kurulumuz içinde çalışmayan, iş yapmayan, sadece etiket olsun diye yönetimde yer alan kişi olmayacaktır. Siyaset simsarlarına yakın, kişiye bağlı siyasetin uzantısı kişiler aramızda hiçbir zaman yer alamayacaktır.

4 KADIN, 4 GENÇ YÖNETİCİ
Yönetim Kurulumuzda en az dört kadın ve dört genç yönetici olmasını sağlayacağız. Dört genç yöneticimizin de ikisi kadın olacaktır. Tabanın söz ve karar sahibi olma ilkesi mutlaka hayata geçirilecektir. Yani ‘önseçim’ her alanda güvencemiz olacaktır. Mahalle komisyonları, üyelerin katılımıyla yapılan seçimlerle oluşan mahalle yönetim kurulları, ziyaret ekipleri, mahalle temsilcileri, sokak temsilcileri, kurumsal yapımızın mihenk taşları olacaktır. Fabrikalarda, iş yerlerinde işyeri komisyonları ve işyeri temsilcilikleri mutlaka hayata geçirilecektir. Yapılan çalışmaların ölçme ve değerlendirmesi yapılarak aksayan yanların onarılması, başarısız olan komisyon çalışmalarının üyeleri hemen değiştirilecektir. Bu süreçlerin tamamında üyelerimizin katılımı ve damgası olacaktır. Büyük usta Nazım Hikmet'in söylediği gibi; ‘Paranın padişahlığına, karanlığına yobazın’ ve AKP diktatörlüğüne son vermek için görev başına.”

19 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR