KOBİ’ler için büyük fırsat

        HALKBANK, enerji verimliliği konusuna dikkat çekmek, KOBİ’lerin enerji verimliliği konusunda eğitimi, bilgilendirilmesi ve danışmanlık hizmetl...

 

 

 

 

HALKBANK, enerji verimliliği konusuna dikkat çekmek, KOBİ’lerin enerji verimliliği konusunda eğitimi, bilgilendirilmesi ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanılması amacıyla dün Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile KOBİ’lere Enerji Verimliliği Check-up Protokolü’nü imzaladı.

 

ENERJİ MALİYETLERİNE KATKI

KSO toplantı salonunda gerçekleştirilen törene KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve ilgililer katıldı. Törende konuşan KSO Başkanı Zeytinoğlu, ilimizdeki sanayi kuruluşlarının büyük çoğunluğunun enerji sektöründen yararlandığını belirterek, “Enerji verimliliğini artırmak kısa-orta vadede firmalarımızın enerji maliyetlerine büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

 

LANSMAN TOPLANTILARI

Protokol gereği 20 KOBİ’nin enerji perspektifinin inceleneceğini de sözlerine ekleyen Ayhan Zeytinoğlu, “Enerji verimliliği alanında gerçekleştirilecek danışmanlık programları ilk etapta Kocaeli’deki organize sanayi bölgelerinde yerleşik KOBİ’ler için düzenlenecek. Programın ilk adımı KSO bünyesindeki tüm üyelerin katılacağı bir günlük lansman toplantıları şeklinde gerçekleştirilecek” şeklinde konuştu.

 

KALICI ÇÖZÜMLER

Daha sonra konuşan Rektör Sezer Şener Komsuoğlu ise güvenleri için Halkbank’a teşekkür ederek, “Ülkemizde enerji verimliliği stratejilerinin önemi bir kat daha artmıştır. Temin edilen finanslar boşa gitmeyecektir. Bu konuda üniversitemiz iyi çalışarak model olacaktır. Bu programın bölgemizin enerji sorununa kalıcı çözümler getirmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu ise Fransız Kalkınma Ajansı ile imzalanan Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji Kredi Anlaşması kapsamında bugüne kadar 59 milyon Euro kredi kullandırıldığını belirtti. Taşkesenlioğlu şöyle konuştu: “Bu kapsamdaki faaliyetlerimiz sadece kredilendirme faaliyetleri değil enerji verimliliği konusunda da danışmanlık yapıyoruz. İmzaladığımız bu protokolle enerji verimliliği alanında ücretsiz danışmanlık programları düzenliyoruz.”

13 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR