Can: SP’nin oyu neden yüzde 2?

7 Haziran genel seçimleri sonrasında bütün siyasi partiler kendilerini çek etmeye başladılar. Özellikle AKP’nin kaybettiği yüzde 9 oranında oyun nere...

7 Haziran genel seçimleri sonrasında bütün siyasi partiler kendilerini çek etmeye başladılar. Özellikle AKP’nin kaybettiği yüzde 9 oranında oyun nereye gittiği noktasında tespit yapılmaya çalışılıyor. Genel seçimler öncesinde SP-BBP ile ittifak yaparak Milli İttifakı oluşturdular. Yapılan seçimlerde Milli İttifak yüzde 2’de kaldı. Yıllarca Milli görüş oylarının AKP’de olduğunu iddia edenler 7 Haziran genel seçimleri sonrasında ne kadar yanıldıkları ortaya çıktı.

 

SP’NİN OYLARI NEREDE?

SP eski İlçe Başkanı Mustafa Can tarafından 7 Haziran genel seçimlerine farklı bir yorum getirerek belki hiç kimsenin sormaya cesaret edemediği soruyu sordu. İşte Can’ın değerlendirmesi “Seçimlerden sonra gerek görsel medyada gerekse yazılı basında birçok haber ve yorum okuyorum herkes sonuçlara endeksli değerlendirmeler yapıyor adeta birbirini incitmekten adeta zevk alıyor oysa düşüncelerini paylaşmak ve çözüm olarak katkı sağlamayı düşünen insanlar farklı düşüncelere saygılı olmak ve faydalanacağı düşüncelerin mutlaka olabileceğini mutlaka bilmelidir. Ben seçimlerden sonra şu konuların sorgulanmasını bekler ve zihnimdeki bulanıklığı gidermek isterdim. Neydi bunlar. AKP devletin bütün imkânlarını kullanmasına rağmen neden oy oranı yüzde 40’larda kaldı. Ters bir mantıkla sorgulayalım 13 yıldır ülkeyi bu kadar kötü yöneten AKP hala nasıl yüzde 40 oy alabiliyor. Bütün bu kadar olumsuzluğa rağmen hala CHP niçin halkımızın yüzde 75’inden oy alamıyor. AKP yüzde 10 oy kaybederken Saadet Partisi’nin oyları hala neden yüzde 2. Ben bunların sorgulanmasının gerektiğine inanıyorum bütün bunların cevabının olmasını arzu ediyorum. Ne dersiniz çok şeymi istiyorum.????”

10 Haziran 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

DESTEKÇİ - İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can'ın nasıl görevden alındığı herkes tarafından biliniyor. Sinan Ejderoğlu'nun neler yaptığı herkes biliyor. Bu nasıl Milli Görüşçülüktür.

Yanıtla . 0Beğen 10 Haziran 17:10
02

Milli Görüşçü - SP son dönemlerin en kötü seçim sonuçlarını almıştır. BBP ile kurulan ittifak bile bir işe yaramadı. SP içerisinde ki sözüm ona yöneticiler "Oylarımız AKP'de geri alacağız" diyordu. şimdi ne oldu? hani oyların AKP'deydi. AKP oy kaybederken sen neden oyunu yükseltmedin. iki parti de mevcut oyunu aldı. Bu durum göstermektedir ki SP değişmelidir. Yıllardır SP'nin yakasında olan sözüm ona yöneticiler görevlerini bırakmalıdırlar. Özellikle Mehmet Aras'a yapılanlar sonrasında SP'nin ne duruma geldiği görüldü.

Yanıtla . 0Beğen 10 Haziran 17:10
01

AYHAN - SAADET PARTİSİ ESKİDEN HERKESİN PARTİSİYDİ ARTIK ,ŞEVKET KAZAN ,OĞUZĞAN ASİLTÜRK.M.KAMALAK IN AİLE PARTİSİ BU KADAR AÇIK.

Yanıtla . 0Beğen 10 Haziran 17:10
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR