100 TL için okula gidemeyecek

Öğrenci velisi Bülent Baholi’ye ödemelerde de kolaylık sağlayacağını söyleyen okul yetkilisi, Baholi’den 500 TL kaparo aldı. Şubat ayında ön kaydını...

Öğrenci velisi Bülent Baholi’ye ödemelerde de kolaylık sağlayacağını söyleyen okul yetkilisi, Baholi’den 500 TL kaparo aldı. Şubat ayında ön kaydını yaptıran veli daha sonra 7’nci sınıflara devlet desteğinin çıkmadığını öğrendi. Haliyle velisi olduğu öğrenciye de bu destek çıkmamıştı. Okul yönetimiyle tekrar konuşan Bülent Baholi bu durumda çocuğunu okutamayacağını, devlet okuluna geri döneceğini söyledi.

 

“100 TL DAHA VERECEK DURUMUM YOK”

Ancak çocuğunun bugün okula gidebilmesi için özel okulda bulunan kaydının devlet okuluna gönderilmesi gerekiyor. Özel okul ise kaydı verebilmesi için anlaşılan 6 bin TL’lik bedelin yüzde 10’unu okula yatırmaları gerektiğini hatırlattı. İlk kayıt sırasında 500 TL veren veli, “Ben elimde olmayan bir sebepten ötürü çocuğumu okuluna veremiyorum. Sizin bana paramı geri vermeniz gerekirken benim size para ödemem gerektiğini söylüyorsunuz. Benim 100 TL daha verecek durumum yok. Zaten işsizim” dedi.

 

“KOZ OLARAK KULLANIYORLAR”

Bülent Baholi, “Hiç hizmet alamadan 600 TL ödemem isteniyor. 6 bin TL’lik bedelin 3 Bin 750’sini zaten devlet verecekti ve ben o şartla okulu kabul ettim. Ancak bana 6 bin TL üzerinden senet imzalattı. Tarihi bile olmayan senet şimdi karşıma koz olarak çıkıyor. İşsiz olduğum için parayı ödeyemeyeceğimi söyledim. 100 TL için çocuğum okula gidemeyecek. O 100 TL’yi benden yasal yolla talep etsinler, avukat masrafı, faizi ile 1500 TL olarak bile yansısa o parayı ileride ödemeye razıyım dedim onu da kabul etmediler” şeklinde konuştu.

27 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Hayal - Bunlar vicdansiz hangi okul ben gidip odeyeyim

Yanıtla . 0Beğen 27 Eylül 15:59
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR