Kurt: Tramvaya gerek yok

SP-BBP ittifakının ilimiz adaylarından Serhat Duyar ve İbrahim Bıyıklı, bazı parti yöneticileri ile birlikte önceki gün Kocaeli Şehiriçi Minibüs ve O...

SP-BBP ittifakının ilimiz adaylarından Serhat Duyar ve İbrahim Bıyıklı, bazı parti yöneticileri ile birlikte önceki gün Kocaeli Şehiriçi Minibüs ve Otobüsçüler Esnaf Odası’nı ziyaret etti. Toplantıda konuşan Oda Başkanı Mustafa Kurt, Duyar’ın ziyaretinde 200 otobüs alımı üzerinden Büyükşehir Belediyesi’ne sert sözlerle yüklendi.

 

BÜYÜKŞEHİR’E ÇOK ÖFKELİ

Sorunları dinleyen SP’nin adayı Duyar, Büyükşehir’in minibüsçü esnafını tehdit ettiğini belirterek, “Bu kentin en önemli sorunu ulaşımdır. Ancak Büyükşehir, ulaşımı yönetilen kişilerle çözüm ortaklığı yapmadı. Yeni alınan 200 otobüsle minibüsçü esnafını tehdit ediyorlar. Bu tavır yanlıştır” dedi.

 

“OTOBÜS MAKETİNİ DE GÖRDÜK”

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na yüklenen Duyar, “Biz raylı sistemin ilimizdeki kooperatiflerle birlikte yapılmasını uygun buluyoruz. Diğer şehirlerde bunun örnekleri var. Yıllardır monoray, tramvay maketleriyle fotoğraf çektirdiler. Şimdide Başkan, otobüs maketiyle dolaşıyor. Minibüs esnafını çok zorluyorlar” şeklinde konuştu.

 

“ÜCRETSİZ YOLCULAR ESNAFA YÜKLENMEMELİ”

Duyar şöyle konuştu: “65 yaş üzerindeki gaziler ve şehit yakınları ücretsiz taşınmalı. Ancak buradan minibüsçülere pay verilmesi lazım. Minibüsçüler hizmet ederek ticaret yapıyor. Bu konuda esnafın açığı telafi edilmeli.” Oda Başkanı Mustafa Kurt ise, “Kocaeli’deki ulaşım araçlarından 5 bin kişi ekmek yiyor. Ciddi anlamda bir istihdam var burada” dedi.

 

“TRAMVAYA GEREK YOK”

Başkan Karaosmanoğlu’nun yanlış bilgilendirildiğini belirten Kurt, “1-2 sene önce başkan bize güvendiğini belirtmişti. Uzun ve kısa mesafede aynı fiyata gidiyoruz. Vatandaşa haksızlık var. Bunu Büyükşehir düzenlemeli. Bu şehirde tramvaya ihtiyaç yok. Bu hat 10 sene sonra başımıza bela olacak. Fakat metro gerekebilir. Gebze’den Sakarya’ya kadar metro yapılabilir” dedi.

 

40 BİN KİŞİ ÜCRETSİZ BİNİYOR

Günde 40 bin kişiyi ücretsiz taşıdıklarını ifade eden ve bu duruma isyan eden Kurt, “Kent raporlarına göre biz 40 bin kişiyi zaten ücretsiz taşıyoruz. 40 bin insan günde 80 bin, ayda ise 2 milyon 400 bin lira yapar. Eğer sen bu ücreti bize verirlerse otobüslerin en güzelini, en donanımlısını alırız” şeklinde konuştu. Muharrem İBRAHİMOĞLU

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR