Hereke’nin atıksuları arıtmaya bağlanacak

İSU Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesine bağlı Hereke’ nin atık sularını Körfez Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlayacak terfi sisteminin inşaat çalışmalarını s...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürlüğü, Körfez ilçesine bağlı Hereke’ nin atık sularını Körfez Atıksu Arıtma Tesisi’ne bağlayacak terfi sisteminin inşaat çalışmalarını sürdürüyor.

İSU, son 8 yılda yaptığı yatırımlar ile İl genelinde atıksu arıtma oranını yüzde 93’e çıkardı. Bu oranı yüzde 99’a çıkarmak için Kandıra ve Cebeci’de iki adet merkezi atıksu arıtma tesisi ile İzmit Hakkaniye ve Derince Çavuşlu köylerinde modüler atıksu arıtma tesislerinin inşaat çalışmalarını yapıyor. Tesislerin yanı sıra Körfez ilçesine bağlı Hereke’nin atıksularını toplayarak Körfez atıksu arıtma tesisine bağlamak için de atıksu terfi merkezi ile terfi sistemi inşa ediliyor.

TERFİ HATTI YAPILACAK
Kurumun Planlama, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanlığı kontrolünde yüklenici firma tarafından 400 mm çapındaki polietilen boru döşeme çalışmaları Şirinyalı mevkiinde devam ediyor. Hereke Köyderesi mevkiinde yapılacak terfi merkezi ile Kabakoz mevkiinde yer alan Körfez Atıksu Arıtma Tesisi arasında toplam 5 bin 895 metre uzunluğunda terfi hattı yapılacak. Yapılan çalışmalarda terfi hattının 850 metre uzunluğundaki kısmı döşendi. 2012 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenen ve 1 milyon 345 bin TL’ye mal olacak çalışma ile birlikte İzmit Körfezi’nde kirlilikten korunması tamamlanacak.

28 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR