“Bulut Derincelilere 1 Nisan şakası yapmayı bıraksın”

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer önceki gün Derince Kent Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Değer’e CHP Derince İlçe Kadın Ko...

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer önceki gün Derince Kent Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada Değer’e CHP Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ziya Saygı, CHP İl Yöneticileri Birkan Koçak, Bilgi Defne, meclis üyeleri ve partililer eşlik etti. Derince Belediyesi’nin çalışmadığını söyleyen Değer, “Derince’ye belediye tarafından çakılan bir çivi yok. Derince Belediye Başkanı Derincelilere 1 Nisan şakası yapmayı bıraksın, bir an önce iş yapmaya başlasın” ifadesine yer verdi.

 

“DERİNCE KÖY OLMAKTAN KURTULAMADI”

AKP’nin yanlış politikaları ülkemizi içeride ve dışarıda zayıflattı diyen Nihat Değer, “14 yıldır ülkemizi genelde ve yerelde yöneten AKP iktidarı ile can güvenliliğinin ülkemizde ve Derince’de gelmiş olduğu noktayı kısaca hatırlamak gerekir. Derince’mizi 22 yıldır yönetenler köy olmaktan kurtaramadıkları gibi Derince halen Kocaeli’nin geri kalmış bir mahallesi görünümündedir. İlçeye çakılan bir çivi yok. Derince’mizle ve Kocaeli’yle markalaşan stadımız gidiyor, limanımız özelleştirildi. Çenesuyu A.Ş. denetime kapalı. Derince’miz hep verici oldu” şeklinde konuştu.

 

“ÇÖP FABRİKASINA HAYIR DEMELİ”

Belediyenin asli görevlerini bile yeterince yapamadığını kaydeden Değer, “Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Körfez ilçeyle sınırımıza yapılması düşünülen çöp fabrikasına önce karşı çıkmıştı. Ancak halen aynı görüşte olduğu belli değil. Derince’ye sahip çıkmak istiyorsa çevremizi katledecek çöp fabrikasına hayır demelidir. Derince Belediyesi’ne ait olan ve ilçenin en değerli arsası olarak bilinen Yenikent  Mahallesi’ndeki 24 bin 741 metrekarelik arsa, 25 milyon liraya Engin Koyun’a ait Yelkent İnşaat’ın oldu. Arsa satışına hayır demiştik. Çünkü arsanın Derince Belediyesi tarafından değerlendirilmesini istedik” dedi. 

 

“YAN KURULUŞLARA KARŞIYIZ”

İlçe Başkanı Değer, “Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, belediyede çalışma barışını bozarak ve yetkili kişileri alarak yerlerine keyfi atamalar yaptı. Derince’de Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan Çenesuyu A.Ş. var. Biz CHP olarak bu yan kuruluşlara karşıyız. Çünkü bu şirketlerin gelir-gider bilançoları ile ilgili bilgi bile meclis üyelerine verilmemektedir. Hesabı verilmeyen kuruluşlar her zaman şaibelidirler ve sürekli tartışıldı. Çenesuyu A.Ş kurulduğundan bu yana Derince Belediyesi’ne kar transferi yapmadığı gibi Belediye bütçesinden de önemli oranlarda kaynak aktarılmıştır” dedi.

 

“YAPILAN İŞLERİN TAKİPÇİSİYİZ”

Değer son olarak, “Bildiğiniz gibi bugün 1 Nisan ve 2 yıl şaka gibi geldi geçti. Önümüzdeki yıllarda artık Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derincelilere Nisan 1 şakası yapmayı bıraksın, bir an önce iş yapmaya başlasın. Bizler CHP ilçe örgütü ve meclis üyeleri olarak yapılan ve yapılmayan tüm işlerin takipçisi olduk. Bundan sonra da takipçisi olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. 

 

02 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR