Fikri Işık: Halk, CHP’ye güvenmedi

AKP İl İstişare toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. İstişare toplantısına Bil...

AKP İl İstişare toplantısı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. İstişare toplantısına Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AKP Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Zeki Aygün, Cemil Yaman, İlyas Şeker, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve eski il yöneticileri katıldı.  

 

‘RUTİN TOPLANTILARIMIZA DEVAM’

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “AKP Kocaeli teşkilatları olarak istişare toplantılarımızı rutin toplantılarımızı yapmaya devam ediyoruz. Kendim de kurucu gençlik kollarından biri olarak bu heyetin neden önemli olduğunu açık yüreklilikle hissediyorum. Seçimlere 1 ay süre vardı. 7 Haziran’da yaşamış olduğumuz üzüntü her birimizin yüzünde vardı. 7 Haziran’da yaşamış olduğu sıkıntımız kısa bir süre de olsa bizleri derinden etkiledi” dedi. 

 

‘SİZLERİN ÖNERİLERİ ÖNEMLİ’

Özellikle siz değerli istişare üyeleri ki geleceği görmeden her türlü riski göze alarak bu yolu seçtiniz diyen İl Başkanı Ceyhan “Hepiniz var olan gücünüzle bu parti içinde yer aldınız. Kocaeli’de 61 yıl sonra alınmış olan en yüksek oyu 1 Kasım’da almış olduk. Bunun mimarı Kocaeli teşkilatlarının tamamıdır. Aldığımız başarılı sonuç, siz değerli istişare üyelerimizin emeğidir. Ziyaretlerimizi randevusunu alıp baş başa hasbihallerimize devam ettireceğiz. Partimizin başarısının anahtar kelimesi birbirimize olan bağlılığımız, birlikteliğimizdir. İstişare toplantılarımızı biz sadece kahvaltı yapalım, il başkanı tek başına konuşma yapsın şeklinde istemiyoruz. Sizlerden gelen eleştiriler, öneriler de olsun istiyoruz. 1 Kasım’daki emeğinize, yüreğinize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.  

 

‘BU BİR DAVA HAREKETİ’

Ceyhan’ın ardından konuşma yapan 4. dönem il başkanlığı yapan Milletvekili Zeki Aygün, “Bu göl maya tutar mı tutmaz mı demeden elini değil bedenini koyan tüm istişare üyelerimize teşekkür ediyoruz. 13-14 yıldan beri yola çıktığımız bu güzergahta bu bir dava hareketine dönüştü. Bizim ülkemiz çevresinde olan olayları görmeyen hiçbir Türk vatandaşı kalmadı. Sizi bira yola getirelim diyenler 1 Kasım’da kulak mulak çekmek yok diyenleri de gördük. Ben bu dava yolunda ilerleyen partinin kurucu üyelerine gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘GÖZLERİNİZDE Kİ PARILTIYI GÖRDÜM’

Milletvekili Zeki Aygün’den sonra mikrofonu eline alan Bakan Fikri Işık, “Kurulduğumuz günden bugüne kadar partimizde görev almış, çok değerli istişare üyelerimizi selamlıyorum. Bu bir teşekkür kahvaltısıdır. Sizlerin gözlerinizdeki parıltı 1 Kasım akşamındaki isteğiniz çok net olarak ortaya çıkıyordu. Artık Türkiye durağanlaşma, gerileme dönemine girmeye başlıyor deniliyordu. AKP, 1 Kasım’da gerçekten gösterdiğiniz gayret için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 1 Kasım Türkiye’de birçok hesabı bozduk. Terörü hortlatanlar 1 Kasım’da ortaya çıkan tabloyla ne kadar ciddi bir yanlış içerisinde olduklarını görmüş oldular” şeklinde konuştu.

 

‘OSMANLI’DAN SONRA HUZUR GÖRMEDİK’

Bakan Işık konuşmasının devamında, “Yüzde 49,5 gibi hiç kimsenin tartışmaya dahi cesaret edemediği sonucu milletimiz ortaya koydu.  Net bir sonuç elde ettik ve bu sonuçtan sonra Türkiye kendi çıkarları, menfaatleri bölgesel anlamda tartışmaya başladı. Bölgede adalete, hakkaniyete, demokrasiye dayalı yapının kurulmasına vesile olsun. Savunma Bakanı’nın bir konuşması vardı. Osmanlı’dan sonra hiç huzur göremedik demişti. Bugün pozitif ayrışan ülke Türkiye oldu. Artık hiç kimse asker ne diyor, anayasa mahkemesi ne diyor şeklinde düşünceler ülke yönetiminde yer almamaya başladı. Bugün yargı kendi içinde, asker kendi içinde odaklanmış durumda. Bu Türkiye için son derece önemli bir durumdur” ifadelerini kullandı.

 

‘HALK CHP’YE GÜVENMEDİ’

7 Haziran-1 Kasım arasındaki kısa istikrarsızlık süresinde Türkiye’nin kan kaybı yaşadığına şahit olduklarını dile getiren Işık, “Çok şükür ki AKP mecliste çok büyük bir çoğunluğu ulaştı. Bu harekete bu davaya kendi içinde bağlılığını hissedenler kapı kapı çalışarak göstermiş oldu. Ben de bir arkadaşı ikna etmeliyim, AKP için çalışma yapan arkadaşlarımız oldu. Son 60 yılın en büyük oyunu aldık. Demokrat Parti 1954 ve 1960 seçimlerinde en yüksek oyu almıştı. Bugün ise en yüksek oyu AKP almış durumda. Sayın Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ’in kongresinde şöyle konuştu: Bin 500 vereceğiz deyince bize vermediler. AKP Bin 300 deyince onlara verdiler. Demek ki bu halk size güvenmedi. 7 Haziran bize ders oldu. Sizler biz göre vatandaşın nabzını birebir tutuyorsunuz. Vatandaşın beklentisini, şikayetlerini sizlerden alacağız. CHP seçimden önce söyler, seçimden sonra tam tersini yapar. Türkiye’yi bilgi ekonomisinin merkezi konumuna getireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Serkan BORLAK 

05 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

YAKUP DERELİ - SEN CHP YE LAF SÖYLEYECEGİNE KENDİNİZE BAKINIZ OLDUNUZ ESKİ İL BAŞKANI M.ÇİBELEK KENT KONUTTAN HAKSIZ OLARAK ALMIŞ OLDUGU EVLERİ İADE ETSİN ALTIKKAPI MÜDÜRÜ KİMİN YAKINI KENT KONUTTAN HAKSIZ YERE ALINAN EVLERİ İADE EDİNİZ TÜBİTAK TA KİMİN YAKINI MÜDÜR YAPILDI HAKSIZ YERE MAAŞ BAGLANDI EBRU GÜNDEŞİN EŞİNİN YAPTIKLARI BENİM KOLUMDA700 TL KOL SAATI YOK VS SİZLER BUNLARIN HESABINI VERİN BİZ 100 YERLİ ARABA YAPTIK DİYE ÖVÜNMEYİN ÇİZİMİ DAHİL BÜTÜN PARÇALAR YURT DIŞINDAN KULLANILMIŞ SONRA YERLİ ARABA YAPTIK DEYİN HADİ ORADAN DEVRİM GİBİ HER PARÇASI VE ÇİZİMİ DAHİL YAPINDA GÖRELİM

Yanıtla . 0Beğen 05 Aralık 13:33
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR