PİR ile şantiyeniz sizi değil, siz şantiyenizi yönetin

İlk olarak 1972 yılında yurtdışında müteahhitlik yapmaya başlayan Türk şirketleri, 40 yılı aşan sürede dünyanın dört bir tarafındaki 104 ülkede 300 m...

İlk olarak 1972 yılında yurtdışında müteahhitlik yapmaya başlayan Türk şirketleri, 40 yılı aşan sürede dünyanın dört bir tarafındaki 104 ülkede 300 milyar doları aşan projeye imza attı. Her yıl dünyanın en büyük 250 uluslararası müteahhitlik firması belirlenirken firmaların bir önceki yıl kendi ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri işlerden elde ettikleri ciro esas alınıyor. Söz konusu listeye 2002’de 8, 2007’de 22, 2014 yılında ise 43 Türk firması girdi.

 

YENİ TREND ÜÇLÜ PROJE

Türk müteahhitlik sektörü, bugün gelinen noktada kısaca EPC (Engineering-Procurement-Construction) olarak tanımlanan mühendislik-müteahhitlik-tedarik üçlüsünün tümünü kapsayan yeni trendi hedef olarak edinmiş durumda. Bu yeni eğilimle birlikte uluslararası pazardaki 2013’de yüzde 3.8 olan sektörün payı, 2014’te yüzde 5.6’ya yükselirken takip eden yıllarda bu oranların daha da yükselmesi bekleniyor.


YURTDIŞINDA TÜRKİYE’Yİ GURURLANDIRAN PROJELER

Limak İnşaat’ın kazandığı 4.3 milyar dolarlık Kuveyt Uluslararası Havalimanı inşaatı ihalesi, Türk müteahhitlerin tek kalemde kazandığı en büyük inşaat ihalesi oldu. Limak ayrıca Kosova’da Priştine Havaalanı’nın işletmesi, Mısır Kahire Havalimanı’nın ikinci terminal inşaatı ve Rusya’daki Rostov Havalimanı yeni terminal binası inşaatı ihalesini kazandı.

Polimeks Türkmenistan’da Aşkabat Havalimanı, Aşkabat-Türkmenbaşı Otoyolu, Aşkabat Olimpiyat Kompleksi, Olimpiyat Şehri Üçüncü Etabı ve Aşkabat Olimpiyat Kompleksi Faz II’nin yer aldığı 5 proje ile toplamda 9 milyar doları aşan projeleri inşa etmektedir.

GAP İnşaat, Hazar Denizi kıyısına 1 milyon 209 bin 400 metrekarelik alanda Türkmenbaşı Uluslararası Deniz Limanı’nı 1 milyar 517 milyon dolara inşa edecek.

Rönesans’ın Türkmenistan’da 2 milyar 960 milyon dolar büyüklüğünde doğalgazdan benzin üreten dünyanın en büyük tesisini yapacak.

NATA Holding, Türkmenistan’da aldığı altyapı ihaleleri ileri ile Aşkabat’ı yeniden yapılandıracak.

TAV Holding, Abu Dabi Havaalanı Mid Field Terminali binası yapım işinin 971 milyon dolarlık bölümünü üstlendi.

STFA ve Yapı Merkezi toplam büyüklüğü 4.4 milyar dolar olan Katar’da Doha Metrosunun Gold Line kısmının yapımı işini yürütecek.

Eser Taahhüt, Türkmenistan’da toplamda 6 şeritli 200 km karayolunu 689 milyon dolara üstlendi.

ENKA toplamda 1.8 milyar dolar değeri olan Umman Muskat Havalimanı’nın yeni terminal binası, araç yolları ile park alanı dizaynı ve inşası işini yürütüyor.

Yurtdışında gururla bayrağımızı dalgalandıran tamamlanan projeler bazıları ise;

ENKA, Romanya Transilvanya Otoyolu, Umman Körfezi’nde Blue City Projesi ve Rusya’da 767 milyon dolarlık terminal inşaatı,
KuzuGrup, İran konut ve altyapı projeleri,
TAV Katar-Yeni Doha Havalimanı Terminal Binası,
GAMA, Ürdün’de su iletim projesi,
TEKFEN, Katar Kuzey Otoyolu.

Dünya ikincisine müteahhitlerimize dünya kalitesinde Şantiye Yönetim Yazılımı yaptık!

PİR Şantiye Yönetim Yazılımı, kurumsallaşmaya önem veren müteahhitlik ve proje bazlı taahhüt firmaları için üretilen profesyonel bir yazılımdır. Gelişmiş modülleri sayesinde şantiyenizde ve/veya projenizdeki tüm girdileri ve çıktıları kolaylıkla yönetebilirsiniz. Böylelikle “kardan zarara son” verebilirsiniz.

%100 yerli yazılım olan PİR Şantiye Yönetim Yazılımı’nın web tabanlı olması sayesinde; Şantiyeniz sizi değil, siz şantiyenizi yöneteceksiniz! Evden, işten, akıllı telefonlardan, tabletten ya da bilgisayarlardan; kısacası internet olan her yerde şantiyenizi yönetecebileceksiniz.

30 Ekim 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR