Özel Seymen’de akıl oyunları semineri yapıldı

Özel Seymen Eğitim Kurumları, akıl oyunları semineri yaparak öğrencileri bilgilendirdi. Özel Seymen seminer ile ilgili şu açıklamada bulundu; Günümüz...

BÜYÜT

Özel Seymen Eğitim Kurumları, akıl oyunları semineri yaparak öğrencileri bilgilendirdi. Özel Seymen seminer ile ilgili şu açıklamada bulundu; Günümüz dünyası bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak hızla değişiyor. Bugünün dünyasında değişimin nesnesi olmak yerine, öznesi olmak bireylerin yenilik ve çözüm üretme kapasitelerinin gelişme düzeyine bağlıdır. Değişime uyum sağlamanın ötesinde, içinde yaşadığımız dünyada sürdürülebilir bir rekabet gücü oluşturmak için üretken bir değişimi hayal edecek, tasarlayacak ve yönetecek zihinsel yeterliklerin ve kapasitenin oluşturulması gerekmektedir.

GELECEĞİ ŞEKİLLENDİRMEK
İşte bu etkinliğimiz bunları amaç edinmiş, geleceği şekillendirmeyi planlamıştır.
Okulumuz Matematik Zümresi öğretmenleri Neslihan Akgün, Mürvet İlmaz, Yahya Kös, Saymın Yamen, Fevzi Deviren ve Mehmet Gençer önceki gün Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde akıl oyunları semineri düzenledi.

DOĞRU YÖNDEM
Özel Seymen Eğitim Kurumları İzmit yerleşkesi Anadolu Lisesi Matematik Bölüm Başkanı Neslihan Akgün açılış konuşmasında; Özel Seymen Eğitim Kurumları olarak farklılığı önce hep farkındalığımızla yaratmak istemiş ve bu amaçla da aklın egemen olduğu bir dünyada ilkini gerçekleştirdiğimiz “Akıl Oyunları Semineri”ni düzenledik. Özel Seymen Eğitim Kurumları olarak, okullarda öğrencilere sadece bilgi aktararak bilişsel kapasitelerini ve bir problemi çözme yeteneklerini geliştirmekle kalmayıp ve bu tarz etkinliklerle öğrencilerimizi doğru bir şekilde öğrenmeye yönlendirmeyi amaçlıyoruz.

BAŞARILI OLDUK
Amacımıza ulaştığımızı gösteren başarılarımıza da kısaca değinmek istiyorum:
• 2008 yılında İzmir Özel Türk Koleji’nde 7. Matematik Sempozyumu çerçevesinde Türkiye çapında düzenlenen ilköğretimler arası Akıl Oyunları yarışmasında 1.lik
• 2009 yılında Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirilen 8. Geleneksel Matematik Sempozyumu Mantık ve Matematik Akıl Oyunları yarışmasında 2. lik ödüllerimiz vardır.

YARIŞMA DÜZENLENECEK
Ayrıca, bu sene Mayıs ayında ilimiz çapında akıl oyunları ekibinin düzenlediği ilköğretimler arası yarışmaya ev sahipliği yapmak istiyoruz.
Konuşmacı Serkan Yürekli, dinleyicilere seminerin ilk bölümünde Türkiye ve Dünyada akıl oyunları çalışmaları ve Türk Beyin Takımı ile ilgili bilgiler verdi. İkinci bölümde ise dünyada Sudoku’dan sonra en popüler akıl oyunu olan Kendoku’nun nasıl çözüldüğünü örneklerle gösterdi. Yaklaşık 1 saat süren seminerin sonunda öğrencilere Akıl Oyunları dergisi, Kendoku soru kitabı ve iki tane zeka oyuncağından oluşan bir paket dağıtıldı.

15 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR