Şahin Turgun açıklama yaptı

Gazeteniz 12 Kasım 2014 tarihli baskısının manşetinde yer alan ve Kent Konutta Sular Durulmuyor ‘Mahmut Civelek’in ortağı da hileli Konut almış’ başl...

BÜYÜT

Gazeteniz 12 Kasım 2014 tarihli baskısının manşetinde yer alan ve Kent Konutta Sular Durulmuyor ‘Mahmut Civelek’in ortağı da hileli Konut almış’ başlıklı yazı içeriğinde bahsi geçen olaylarla müvekkil ve iş ortağının ticari faaliyetlerine ilişkin hiçbir somut delile dayanmayan bir kısım iddialarda bulunulmuş olup, bu iddialar gerçeği yansıtmayıp tamamen müvekkilin şahsım karalamaya yöneliktir.

Müvekkilin açıkça senetle daire aldığı iddia edilmiştir. Böyle bir işlem asla yapılmamış olup, gerek Kent Konut gerekse de ismi anılan Tuana Evleri ile ilgili yapılacak kısa bir araştırmayla müvekkilin bu sitede herhangi bir evinin olmadığı ve Kent Konut isimli şirket ile anıldığı şekilde hiçbir hukuka aykırı alış verişinin olmadığı açığı çıkacakken böylesi hukuka aykırı eylemler müvekkilin karalanması açıkça HAYSİYET CELLATLIĞI olup müvekkilin itibarını ayaklar altına almak anlamı taşımaktadır. Bu haberi manşetten verme cesaretini gösteren gazetenin haberdeki asılsız iddialarını sayın kamuoyu önünde ispatlamaya davet ediyor, AKSİ HALDE PEŞİNDE OLDUKLARI İTİBAR DÜŞMANLIĞI nın en büyük takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

Mevcut haber, senetle konut almak gibi haysiyetsizce hukuka aykırı bir eylemle hele de ekonomik olarak böylesi ucuz kazançlar peşinde bulunması imkansız olan müvekkil açısından açıkça kamuoyu nazarından itibarsızlaştırma kampanyasından başka bir şey değildir. Aynı şekilde AKP İl Başkanı olan ilimiz önde gelen siyaset adamı Sayın Mahmut Civelek’in de isminin böylesi süre gelen haksız karalama kampanyalarına alet edilmesi adeta kaybedilen seçimin acısını böylesi haysiyetsizce eylemlerle karalayarak SİYASİ BİR KARALAMA neticesi doğurmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.

Ne müvekkil ne de ortağı anılan hukuka aykırı işlemlere gerek olmaksızın gerek ticaret gerekse de siyasi hayatlarında başarılı, saygın dürüst ve ilkeli yaşam tarzlarıyla tanınan kimseler olup, isimleri ispat olunmuş hiçbir hukuka aykırı iş ve eylemle anılmamışları. Bu itibarla da ticari ve siyasi rakiplerinin hayasızca ve etik olmaktan son derece uzak baltalayıcı, karalayıcı ve onursuzlaştırıcı saldırılarına karşı ilkeli ve saygın duruşlarım koruyarak eylemlerinin takipçisi olacaklardır.

Haberin devamında; ‘Bu değirmenin suyu nerden geliyor” şeklinde kullanılan ifadelerle, müvekkil adeta hukuka aykırı eylemlerden haksız kazanç sağlamakla haksız olarak itham edilmiş bulunmaktadır. Ayrıca sosyal olarak müvekkil ve sosyal çevresinde bulunan kişiler, siyasi kimlik iş hayatı ve sosyal hayat ayrımı gözetmeksizin birbirine karıştırılmış ve bu kimselerin siyasi kimliklerinden haksız menfaat elde edilmekte olduğu izlenimi açıkça uyandırılmaya çalışılmıştır.

Yukarıda kısaca anılan hususlarla beraber, yapılan haberin açıkça bir karalama kampanyası olması ticari ve siyasi rant peşinde koşan kimselerin başarısızlıklarını ancak başarılı olanı karalamakla örtmeye çalışmaları olarak görüyor, yıpratma; kamuoyu nazarında töhmet altında bırakmaya yönelik, karalamalara dayanan ve dürüst gazetecilikle bağdaşmayan bu ve bunun gibi haberlerin müvekkil tarafından kınandığını bildirir, yıllardır sürdürülen dürüst ve ilkeli ticari yaşantılarına aynı şekilde devam edeceklerini ve karalamalara yönelik ilkesiz yayıncılıkla sonuna kadar mücadele edileceğini haksız ve hukuka aykırı iftiralar içeren haberlere ilişkin maddi ve manevi tazminat hakları saklı kalmak üzere gerekli hukuki yollara başvurulacağını kamuoyuna saygıyla bildiririz.

14.11.2014 Av.Tuncay Karahan

17 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR