Sağlıkçılar “Tek yürek” olacak

TTB, SES, Eczacılar Odası ve Dev Sağlık-İş Sendikası, dün Tabip Odası’nda bir araya gelerek, 13 Mart tarihinde Ankara’da yapılacak “Çok Ses Tek Yürek”...

BÜYÜT

TTB, SES, Eczacılar Odası ve Dev Sağlık-İş Sendikası, dün Tabip Odası’nda bir araya gelerek, 13 Mart tarihinde Ankara’da yapılacak “Çok Ses Tek Yürek” mitingine katılacaklarını açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği Kocaeli Tabip Odası’nda “Sağlıkta Özelleştirmeye Karşı İyi Nitelikli Sağlık Hizmeti” mücadele kampanyası kapsamında Ankara’da düzenlenecek “Çok Ses Tek Yürek” mitingi hakkında basın açıklaması yapıldı. Oda binasında gerçekleşen toplantıya Kocaeli Tabip Odası Başkanı Cüneyt Özkürkçügil, Kocaeli Eczacılar Odası Başkanı Üzeyir Korkmaz, Dev Sağlık-İş Sendikası Bölge Temsilcisi Talat Tunç, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Kocaeli Şube Başkanı Murat Harata katıldı. Toplantıda açıklama yapan Kocaeli Tabip Odası Başkanı Dr. Cüneyt Özkürkçügil, “Sağlıkta hukuksuzluğa ve emeğe saygısızlığa karşı ‘Çok Ses Tek Yürek’ Ankara mitingine gidiyoruz. Türk Tabipler Birliği ve tüm Türkiye’deki tabip odaları olarak, 17 Aralık 2010 tarihinden bu güne yürüttüğümüz ‘İyi Hekimlilik – Nitelikli Sağlık Hizmeti Mücadele Kampanyası’, 13 Mart Ankara mitingi ile yeni bir boyut kazanıyor. Bu miting ile haklı taleplerimizi bir kez daha tüm kamuoyuna güçlü bir şekilde duyuracağız” dedi.

TALEPLERİNİ SIRALADI
Özkükçügil şunları kaydetti “Biz sağlık çalışanları olarak, halkın sağlık hakkını ve taleplerimizi daha güçlü haykırmak ve ısrarlı olmak için bir araya geldik. Sağlık hizmetini üreten sağlık çalışanları olarak, AKP’nin yürüttüğü sağlıkta dönüşüm programının mağduru olmak istemiyoruz. Sağlık çalışanları olarak 4 -A, 4-B, 4 –C sözleşmeli, taşeron, vekil gibi statülerde adaletsiz ve güvencesiz ücret ile çalışmak, iş başarımızı tehdit eden döner sermaye uygulamasına mahkum edilmek istemiyoruz. Tüm sağlık çalışanlarının görev, yetki ve sorumluluklarının tanımlanmasını, her meslek gurubuna öz denetimini sağlama imkanı verilmesini, yaşamımızı insanca sürdürebileceğimiz ücret ve özlük hakları istiyoruz. Sağlık çalışanları olarak, fazla iş yükü ile yıpranmak, bulaşıcı hastalıklar ve benzeri nedenlerle sağlığımızı ve hayatımızı kaybetmek istemiyoruz. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı istiyoruz. Topluma eşit, ücretsiz, nitelikli sağlık hizmeti sunmak istiyoruz.” Özkürkçügil son olarak AKP’nin uyguladığı yıkım politikalarına karşı yürütülen haklı mücadelelerine halkı ve tüm sağlık çalışanlarını destek olmaya çağırdı.

10 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR