ADD’den Torba Yasa’ya tepki

ADD Kocaeli Şubesi’nin haftalık olağan toplantısında Başkan Banu İlter, Torba Yasa’nın sömürü düzenine geçiş olduğunu söyleyerek, tepki gösterdi.Atatü...

BÜYÜT

ADD Kocaeli Şubesi’nin haftalık olağan toplantısında Başkan Banu İlter, Torba Yasa’nın sömürü düzenine geçiş olduğunu söyleyerek, tepki gösterdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi’nin haftalık olağan toplantısı önceki akşam dernek binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Banu İlter, Mısır’da yaşanan olaylar ve hükümetin tutumu, Cumhuriyet buluşması, Torba Yasa olmak üzere üç konu başlığı altında ülke gündemini değerlendirdi. İlter, “Ülkemizde pek çok siyasi partinin, ulusalcı demokratik kitle örgütlerinin Arap ve Kuzey Afrika ülkelerindeki isyanları ibret verici olarak değerlendirmeleri suç olurken, terörist başının avukatlarının, Diyarbakır halkını Mısır’dakiler gibi sokağa çıkmaya teşvik etmesi, ancak o zaman barışın geleceğini söylemesi ve halkı isyana teşvik etmesi normal kabul ediliyor. Bu durum ülkemizi yönetenlerin acizliği ve çifte standart uygulamasının kanıtı değil mi?” diye sordu.

SÖMÜRÜ YASASI
Geçtiğimiz pazar İstanbul Haldun Alagas Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Buluşması’nın oldukça renkli geçtiğini söyleyen Banu İlter, çok yakın zamanda ilimizde de benzer bir organizasyon düzenleyeceklerini söyledi. İlter son olarak Torba Yasa’yı değerlendirdi. İlter, “Torba Yasa özellikle küçük sanayi sitelerinde çalışan asgari ücretlinin, ücretlerinin düşmesine neden olacak. Taşeron sistemi yaygınlaştırılacak, işçileri taşeronlaştıran bu yasa mevcut hakların gasledilmesi ve sömürü düzenine geçirilmesidir. Bu konuda halkımızı uyarmak isteriz” dedi.

08 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR