Son miting CHP’nin!

Önce Saadet Partisi, sonra da sırasıyla AKP, MHP ve Pazar günü de HAS Parti miting yaptı.AKP miting için Gebze’yi, diğer partiler İzmit Perşembe Pazar...

BÜYÜT

Önce Saadet Partisi, sonra da sırasıyla AKP, MHP ve Pazar günü de HAS Parti miting yaptı.
AKP miting için Gebze’yi, diğer partiler İzmit Perşembe Pazarı’nı seçti…
Bugün de CHP miting yapacak…
İzmit Perşembe Pazarı’ndaki miting saat 18.00’de başlayacak…
CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, mitinge 50 bin kişi beklediklerini söylüyor…
Miting için ilçelerden toplam 250 otobüs kaldırılacak…
Mitinge geleceklere pişmaniye ve su dağıtımı yapılacak…
12 Eylül 2010’daki referandumdan önce CHP miting yapmıştı.
Hiçbir ilçeden otobüs kaldırılmamış, herkes kendi imkanlarıyla mitinge gelmişti…
O mitinge 30 bin kişinin katıldığı belirtildi…
Bu seçimlere daha çok asılan, yeni bir seçim stratejisiyle çalışmalarını sürdüren CHP, mitinge 50 bin kişi getirmeyi hedefliyor…
Bakalım CHP, mitingde 50 bin kişi toplayabilecek mi?

“Çünkü Ömer Allah'tan korkardı, siz korkmuyorsunuz!”
Derince merkezde bir çay bahçesinde arkadaşlarla oturup çay içerken, BBP Kocaeli Milletvekili Adayı Bayram Kurtaran ve BBP Derince İlçe Başkanı İsmail Çorbacı, çay bahçesine gelerek kendilerini tanıtıp, broşür dağıtıyorlardı…
BBP’liler bizim masamıza da geldiler.
Kurtaran ile daha önce tanışmıştık.
Kurtaran, özü sözü birdir…
Kimseden sözünü sakınmaz…
Günlük siyasetten söz ederken Kurtaran, Başbakan Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Egemen Bağış arasında geçen ve fıkra haline getirilen olayı anlattı.
***
İşte AKP’lilerin sevmediği fıkra
Türkiye Başbakanı ile Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) Eşbaşkanı Tayyip Erdoğan Yardımcılarından Egemen Bağış’la dolaşıyorlarmış.
Erdoğan, Egemen Bağış’a dönerek
“Söyle bakalım, ben mi büyüğüm yoksa Kılıçdaroğlu mu büyük” diye sormuş.
Bunun üzerine Bağış “Tabii ki siz büyüksünüz efendim, buna şüphe” demiş.
Erdoğan, “Neden büyüğüm söyler misin?” demiş.
“Kılıçdaroğlu Baykal’dan korkar, siz korkmuyorsunuz o yüzden” demiş.
“Peki, Özal mı büyük yoksa ben mi?”
“Siz daha büyüksünüz... Çünkü Özal Demirel'den korkardı, siz ise korkmuyorsunuz”.
“Peki, o zaman, ben mi büyüğüm yoksa Demirel mi daha büyük?” diye sormuş.
“Elbette siz daha büyüksünüz. Çünkü Demirel, ordudan korkardı. Siz ne ordudan, ne de askerden korkmuyorsunuz”.
“Peki, Atatürk mü büyüktü yoksa ben mi büyüğüm?”
Bağış, biraz düşünür ve cevap verir.
“Siz daha büyüksünüz efendim” der.
“Neden?” diye sorar Erdoğan.
“Çünkü Atatürk, İsmet İnönü'den çekinirdi. Siz ise çekinmiyorsunuz.”
“O zaman ben İsmet İnönü’den bile büyüğüm he mi”, der Erdoğan.
Bağış, “Elbette başbakanım, siz Atatürk’ten de korkmuyorsunuz” der.
Birkaç adım daha ilerlemişlerdi ki, Erdoğan sorar
“Söyle bakalım Egemen, ben mi büyüğüm, yoksa Hz. Ömer mi?”
“Ne de olsa Ömer'in adaleti var, bizim de Adalet ve Kalkınma Partimiz var”.
Bağış cevap verir. “Siz daha büyüksünüz Başbakanım”.
“Neden büyüğüm peki?”
“Çünkü Ömer Allah'tan korkardı, siz korkmuyorsunuz!”

AKP’nin fıkracı vekili adayı kim?
AKP Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, seçim çalışmasına devam ediyor.
Baştopçu, önceki gün diğer milletvekili adayı Sami Çakır ile birlikte Derince Çınarlı Mahallesi’nde bir dizi ziyarette bulunmuş…
Baştopçu konuşmasını tamamladıktan sonra, diğer milletvekili adayı Sami Çakır’a dönerek, “Sami Bey, bize bir fıkra anlatın da gülelim” demiş…
Baştopçu’nun bu söylemi sonrasında toplantıyı organze edilenlerin yüzü kızarmış…
Demek ki, milletvekili adayı Sami Çakır, diğer zamanlarda fıkra anlatıyormuş ki, Baştopçu da kendisinden fıkra anlatmasını istemiş…
Anlaşılan, Baştopçu nasıl olsa seçimi kazınıyoruz rehavetiyle işin gırgırında…

İsmail Kurt’a sporcu desteği
MHP Kocaeli Milletvekili Adayı İsmail Kurt, Gebzespor Taraftarlar Derneği’nin düzenlediği geceye katıldı.
Dernek Başkanı Recep Avcı, Gebzespor Başkanlığı yapan Sinan Küçükay, dernek yöneticileri ve sporcular tarafından sevgi ile karşılanan İsmail Kurt, “Gebze’nin çilesini çekmeyen Gebze’nin kıymetini bilemez. İnşallah Gebzespor’u 1. Lig’e çıkarmak bize nasip olur. Gebzespor’a sahip çıkılması lazım” dedi
***
Kurt’un bu söylemi üzerine eski kulüp başkanı Sinan Küçükay da yaptığı konuşmada, “Gebzespor Bank Asya’da oynayacak bir takım. Bugüne kadar Gebzespor’a sahip çıkacak ne bir milletvekili, ne de bir belediye başkanı oldu.
Belediyelerin spora destek olmaları lazım. Hatta kendi bünyesinde bulunan spor kulüplerinin bunları denetlenmesi lazım. Bugün 128 profesyonel takım var, hiç biri denetlenmiyor. Bir sürü borç yığılıyor. Ondan sonra gelen başkanların eli kolu bağlı bir şekilde hiç bir şey yapamıyor. Ben görev yaptığım süre içerisinde Gebzespor adına sizden ne istedimse aldım. İnşallah meclise gider bu olayların takipçisi olursunuz” dedi
***
Rizespor’da uzun yıllar top oynayan Ümit Ozan da MHP Kocaeli Milletvekili Adayı İsmail Kurt’a destek olmak için Gebze’ye geldi. Seçim bürosunda İsmail Kurt ile görüşen “Ümit Ozan sizleri mecliste görmek istiyorum” dedi...
***
Gebzespor, yıllardır istediği seviyeye gelemedi…
Aslında Gebze’de büyük bir potansiyel var…
Ama bunu kimse değerlendiremedi…
Sporun gücünün bilincinde olan İsmail Kurt, Gebzespor’a destek sözü verdi…
Kurt’un Gebzespor’a daha çok destek olabilmesi için öncelikle milletvekili olması lazım…
3’ncü sırada olan Kurt, milletvekili seçilebilmek için büyük uğraş veriyor...

AKP’den değişim stantları
AK Gençlerin çarşıda farklı noktalara kurdukları stantlar vatandaşların ilgisini çekiyor.
Yürüyüş Yolu üzerinde İzmit Endüstri Meslek Lisesi, Fethiye Caddesi girişi ve Yeni Cuma Parkı mevkiine yerleştirilen stantlarda gençler el bildirisi ve broşür dağıtımı yaptılar. Broşürlerde Türkiye’de 8,5 yılda nelerin AK Parti hükümeti ile değiştiği anlatıldı. Broşür ve bildirileri alan bazı kararsız seçmenler kafalarındaki soruları da gençlere yöneltmeyi ihmal etmiyor.
***
Bir başka AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları projesi olan değişimin farkındayız tüneli ise Sekapark’ta halkın ziyaretine açılmış ve ilgisine sunulmuş durumda. Gençlerin tünel çalışması içinden geçenleri etkiledi.
AK Gençlerin en fazla ilgi çeken tanıtım çalışma materyali olan ginger görenleri şaşırtıyor. Seka’da ve Yürüyüş Yolunda gezen ginger ile AK Parti’nin Türkiye ve Kocaeli icraatları halka bildiri olarak sunuldu. AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak da ginger kullanarak çalışmalara katıldı.
***
Gençler kendi öz kaynaklarından kurdukları bir ekiple çalışmalarını aynı zamanda facebook ile paylaşmayı ihmal etmiyorlar. Parti olarak belki de bu alanı en iyi kullanan gençler değişimi www.facebook.com/akgenckocaeli adreslerinden video, fotoğraflarla ve günün ilginç soruları ile yansıtmaya çalışıyor.
Gençlik Kolları İl Başkanı Ercan Azak yaptığı açıklamada, “AK Gençlik değişimi her yönüyle ve farklı yöntemlerle halka ulaştırmakta ve kararsız seçmene partisini anlatmaktadır” dedi.
Azak, seçime kadar olan zamanı en iyi şekilde değerlendireceklerini ve AK Gençliğin organizasyon kapasitesini en üst düzeyde yansıtacaklarını ifade etti.
AK Gençler, iktidar partisi olmanın avantajıyla seçimlerde her türlü çalışmayı yapıyorlar…

Okur’dan köylere çıkarma
AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Mehmet Ali Okur, 2005 yılından bugüne kadar çiftçilere 1,6 milyar TL prim ödendiğini söyledi.
AKP Kocaeli’nin 7’nci sıra milletvekili adayı Mehmet Ali Okur seçim çalışmalarını köy ziyaretleriyle sürdürdü.
Beraberindeki İl Genel Meclis Üyeleri Kadir Gürkan, Kenan Ekinci, Ediz Öztürk, Haluk Sekban ve AKP Gebze İlçe yönetim kurulu üyesi Hüseyin Kurt’la birlikte Gebze’nin Mollafenari, Cuma, Kadıllı, Ovacık, Balçık ve Pelit’li köylerini ziyaret eden Okur, köy kahvehanelerinde vatandaşlarla sohbet edip dert ve sıkıntılarını dinledi.
***
Arazide çalışan çiftçilerle sohbet eden, seraları gezen Okur, köy kahvehanelerinde yaptığı konuşmada, 6 yılda köylüye 32,3 milyar TL ile destek verildiğini söyledi.
AK Parti iktidarında çiftçinin de yüzünün güldüğünü ifade eden Okur, “Çiftçilerimize en fazla değer AK Parti iktidarı döneminde verildi. Köylülerimizin en çok traktör satın aldığı yıllar, hayvancılığın en fazla desteklendiği dönem, hayvancılık destekleri 17 kat artarak 2002 yılında 83 milyon TL den 2010 yılında 1. 1 milyar TL ye yükseldi. İlk mazot desteği, en düşük tarımsal kredi faizleri, en yüksek miktarda tarımsal kredi miktarı, en fazla çiftçi borcunun silindiği yıllarda yine AK Parti iktidarıyla yaşandı dedi.
***
Okur, tarım ve hayvancılığa destek verdiklerini söylüyor…
Çiftçinin yüzünün güldüğünü söylüyor…
Ama angusların ithal edildiği de unutulmamalı…
Madem çiftçinin, köylünün yüzü gülüyor, o zaman neden angus ithal edildi?

“Gebze üniversite şehri olmalı”
CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Hamiyet Göksu, seçim çalışmalarına Gebze ve Darıca İlçelerinde devam etti.
Çeşitli sivil toplum örgütlerine, derneklere uğrayan Göksu vatandaşlarla sohbet ederek CHP’nin projeleri hakkında bilgi verdi.
Gebze’nin üniversite şehri olabilmesi için her türlü çabanın gösterilmesi gerektiğini belirterek, “Hem nüfus, hem de sanayi açısından çok büyük bir ilçe olan Gebze, gerekli özen ve hizmeti alamamakta. CHP iktidarında bu tür sorunların hiç birisi yaşanmayacak. Her çalışmada halkla beraber ortak hareket edeceğiz” dedi.
***
Daha sonra Darıca İlçesine geçen Göksu, genç yaşta evini geçindirmek için üniversitede okumak yerine çalışmak zorunda kalan gençlerle de bir araya geldi.
CHP iktidarında her yol 800 bin işsiz gence iş bulacaklarını dile getiren Göksu, “Türkiye gençlerinin tümü dikkate alındığında gençlerimizin işsizlik, yoksulluk, eğitime katılamama gibi çok önemli sorunları olduğu görülmektedir. Bu sorunlar özgürlükçü demokrasi ve sosyal devlet politikalarının eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ülkemizin bu yönde geliştirilecek gençlik politikalarına acilen ihtiyacı vardır. Bu politikalarda ancak CHP iktidarında uygulamaya koyulacaktır” dedi…
***
CHP’nin projeleri, halkta epeyce ilgi uyandırdı…
CHP, artık iktidar ile yaşanan polemikten daha çok projeleriyle gündemde…
CHP’nin yeni seçim stratejisinin seçmeni nasıl etkilediğini 12 Haziran’da göreceğiz…

Tepecikliler içme suyu istedi!
AKP Kocaeli Milletvekili Adayı Muzaffer Baştopçu, beraberinde Dilovası Belediye Başşkanı Cemil Yaman, İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve AKP’li yöneticilerle birlikte Çerkeşli, Köseler, Demirciler ve Tepecik Köylerini ziyaret ederek köy sakinleriyle bir araya geldi. Milletvekili Baştopçu, yol boyunda çalışan ve çapa yapan vatandaşların hatırını sorarak beklentilerini dinlediler.
***
Tepecik köyündeki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Dilovası köylerinin tamamına Yuvacık Barajı’ndan su verildiğine dikkat çeken Baştopçu, Tepecik köyünün arazisinin taşlık ve kayalık olduğunda çalışmalar kısa sürede biteceği müjdesini verdi.
Vatandaşların hizmet talebini yerinde gören Baştopçu, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram’la telefon görüşmesi yaparak içme suyunun bir an önce köye getirilmesi taahhüdünü aldı.
Siyasiler, seçimden önce birçok vaatte bulunurlar, birçok taahhütte bulunurlar.
Umarız bu taahhüt zamanında yerine getirilir ve Tepecik köyüne içme suyu götürülür…

06 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR