MÜSİAD Gebze yönetiminden Ticaret Odasına ziyaret

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şube Yönetimi, Türkiye ve bölge durum değerlendirme, gündemdeki konular kapsamında, Yönetim K...

BÜYÜT

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şube Yönetimi, Türkiye ve bölge durum değerlendirme, gündemdeki konular kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Penbegüllü, Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Orhan Kahya, Eğitim Komisyon Başkanı Ahmet Doğan Güler, geçmiş dönem MÜSİAD Gebze Şube Başkanı ve halihazırda Denetim Kurulu üyesi, Kocaeli Ak Parti aday adayı Adnan Kurt’tan oluşan heyet ile Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’e konuk oldu. Samimi bir sohbetin ardından Gebze gündemi, Dünya ve Türkiye ekonomisi ve siyasi gelişmelere kadar birçok konuda fikir alışverişi yapılarak, değerlendirmelerde bulunuldu.

 

Gündemdeki önemli konulardan biri olan milletvekilliği sürecine değinilerek, öncelikle Gebze için milletvekilliği sayısının artırılması gerektiğine vurgu yapılarak, Gebze’nin sorunlarını yakından tanıyan,    çözüm üretebilecek, sorunları meclise taşıyabilecek, her şeyden önce bölgedeki aksaklıkları görebilen, sahada olan, ulaşılabilecek bir vekil çıkması yönünde temennide bulunuldu. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler odalarının faaliyetlerine değinerek, donanımlı meslek okul projelerinden bahsederek, projelerine GOSB’u da ortak ederek, GOSB ile ortak yaptırdıkları, GOSB’un içinde bulunan okulun bölgeye kalifiye eleman yetiştirmede öncü olacağını belirtti. Yeni projeleri olan, Öğretmen evini Eskihisar’a taşınması projelerine değinerek, Eskihisar’a tarihi görünümlü bir bina inşa edilerek, ya da mevcut bir binanın onarılarak öğretmen evi olarak tahsisi, eski öğretmen evinin meslek okulu olarak değerlendirme projelerini anlattı. Odaların harcama prosedüründen yakınan Nail Çiler, sosyal proje finanslarını kıstıkları giderlerden karşıladıklarını ifade etti. Ne kendinin nede çalışan görevli arkadaşların harcırah almadığını bunları sosyal projelerde değerlendirdiklerinin altını özellikle çizdi.

 

MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Ali Kurt ve Nail Çiler girilen seçim sürecinde Gebze için en hayırlısı kim olacak ise o kişinin vekil olarak göreve gelmesi temennisinde bulundular. Gebze için yapılması gereken projelerde beraber hareket edilmesinin önemine vurgu yapan ikili, Gebze’nin bir bütün olarak güçlü olacağına değindiler. Boşaltılan askeriye arazisinin, yeşil alan, piknik alanı, Gebze’nin sosyal projelerinde değerlendirilmesi yönünde ortak kanıya varıldı. MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, Gebze’nin birçok konuda eksiği olduğunu, giderilmesinin güç birliğinden geçtiğini, MÜİSAD Gebze Şubesi olarak Gebze için faydalı olacak her proje ve fikri destekleyeceklerini ifade etti. Ayrıca Gebze'nin fiilen merkez konumda olduğunu ve bunun daha iyi değerlendirilebilmesi için birçok temel hizmetin ivedilikle gündeme taşınarak Gebze’ye kazandırılması gerektiğini belirtti. Bunun için sivil toplum örgütlerinin sorunlar ve çözüm önerileri hakkında çalışmalar yapması gerektiğini, bu çalışmaların ortak görüşlerde birleştirilerek ilgili mercilere aktarılması gerektiğini belirterek, bunun için bölgemizdeki sivil toplum örgütleri ve Gebze Ticaret Odası'nın da içinde bulunacağı bir platform oluşturulması gerektiğine değindi. Metronun Gebze’ye kadar gelmesinden, Kentsel dönüşüme kadar birçok konuya değinilen toplantıda, sanayi kenti olan Gebze’ye kazandırılması gereken, hava ambulansı,  fuar alanı, meslek hastalıkları hastanesi gibi bir çok hizmetin gündemde tutulması gerektiğine vurgu yapıldı. MÜSİAD Gebze Şubesi adına, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, kendilerini ağırlamalarından dolayı Nail Çiler’e teşekkür ederek ziyaret sonlandırıldı.

20 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR