İzmit Belediyesi kötü yönetiliyor

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş önceki gün Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesini ve Kocaeli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret esna...

BÜYÜT

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş önceki gün Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesini ve Kocaeli Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaret esnasında Hurşit Güneş Nevzat Doğan’ı hedef aldı. Güneş; “İzmit Belediyesi kötü bir şekilde yönetiliyor” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş önceki gün Belsa Plaza içersinde bulunan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş ve Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen’i makamlarında ziyaret etti. Ziyaret esnasında muhtarlarla ilgili birçok konuya değinen Milletvekili Hurşit Güneş kısa açıklamalarda bulundu.
MUHTARLARIN ÖZLÜK HAKLARI
İlk ziyaretini Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi’ne gerçekleştiren CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, İzmit ilçe başkanı Selman Yıldırım ve parti yöneticileri burada başkan Vedat Yoldaş tarafından ağırlandı. Vedat Yoldaş ile muhtarların sorunları üzerine görüşen Hurşit Güneş ziyareti esnasında şunları söyledi, “ Genel başkanımız ile yaptığımız görüşmelerde muhtarlarımızın özlük hakları ile ilgili konuları değerlendirdik. Muhtarların da birer çalışan olarak algılanmasından yanayız” dedi.
“MUHTARLAR SİYASİ
PARTİ ADINA SEÇİLMEZ”
Muhtarların bir siyasi parti adına seçime girmediğini, vatandaşın sorunlarını çözmede doğrudan ilişkiler kurabilen kişiler olduğunu belirten Hurşit Güneş Kocaeli’nin önemli mülkiye amirlerinin gerektiğinde muhtarları bir araya getirerek dertlerini dinlemesi gerektiğini belirtti. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ise muhtarlarla ilgili olarak en çok önerge veren parti olduklarını ve muhtarların siyasi bir yönelim ile baskı altına alınmadan özgürce kendi işlerini görmelerine olanak sağlanmalıdır” ifadesini kullandı.
“ARAYI İYİ TUTUYORUZ”
Dernek Başkanı Vedat Yoldaş ise yapılan bu ziyaret için memnun olduğunu genelde iktidara gelince partilerin muhtarları unuttuğunu belirtti. Konu ile ilgili Vedat Yoldaş, “Genelde muhalefet partileri muhtarlarla ilgili olarak önerge veriyorlar. Belediyelerle aramızı film kopmayacak şekilde iyi tutmaya çalışıyoruz çünkü vatandaşa hizmet etmek onların sorunlarını çözmek istiyoruz. Kendi mahallemde hiçbir parti temsilcisinin kendisinden yüksek bir mertebede olmadığını kararları kendisinin vereceğini ve vereceğini belirtti.
SÜLEYMAN ŞEN İLE GÖRÜŞTÜ
Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi ziyaretinin ardından Kocaeli Muhtarlar Derneği ‘ni ziyaret eden CHP’liler burada dernek başkanı Süleyman Şen ile görüştü. Bu ziyaretinde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştiren Hurşit Güneş Kocaeli’nin birçok belediyesinde sorunların olduğunun üzerinde durdu. Güneş; “Birçok belediyede yolsuzluklar var. Sorunlar var. Kent iyi yönetilmiyor. Belediyeler iyi yönetilmiyor. Mesela şuanda bulunduğumuz binada yer alan İzmit Belediyesi oldukça kötü yönetiliyor.”

02 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR