Kültür Okulları, LYS'ye damga vurdu

Geçen yıl aldığı sonuçlarla büyük başarı yakalayan Kültür Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi ve Temel lisesi bu yıl da LYS’ye damgasını vurdu. Türkiye 1...

Geçen yıl aldığı sonuçlarla büyük başarı yakalayan Kültür Eğitim Kurumları, Anadolu Lisesi ve Temel lisesi bu yıl da LYS’ye damgasını vurdu. Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre Çoban ve arkadaşları en iyi bölümlere yerleşerek yine Kültür Eğitim Kurumları’nın yüz akı oldular.

 

KOÇ’A TAM BURSLU YERLEŞTİ

Kültür Eğitim Kurumları’nın 11 Öğrencisi Tıp Fakültesine, 5 öğrencisi Diş Hekimliği, 5 öğrencisi de Eczacılık fakültelerine yerleşti. Bunların yanında 11 öğrencisi hukuk, 94 öğrencisi de mühendislik fakültelerine yerleştiler. Diğer öğrenciler ise Mimarlık, İktisadi ve İdari Birimler ve Fen Edebiyat fakültelerinde kendilerine yer buldular. Türkiye 14.’sü ve Kocaeli 1.’si olan Serhat Emre Çoban ise ilk tercihi olan Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümüne tam burslu olarak yerleşti.

 

“YOLLARI AÇIK OLSUN”

Sonuçların ardından açıklama yapan Kültür Eğitim Kurumları yöneticileri “Çalışmalarımızın meyvesini yerleştirme sonuçları ile birlikte topladık. Ülkemize ve milletimize faydalı olacağını düşündüğümüz bu pırıl pırıl gençleri en güzel yerlere uğurladık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm velilerimize, çabaları için tüm öğretmenlerimize ve bu çabaları boşa çıkarmaya tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Allah bahtlarını açık etsin” dedi. 

10 Ağustos 2017 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR