Yeni Derince inşa ediliyor

MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI Göreve başladığı gün itibariyle önceliğini ilçe halkının acil ihtiyaçları doğrultusunda belirleyen Derince Belediy...

BÜYÜT

MUHTARLARLA İSTİŞARE TOPLANTISI

Göreve başladığı gün itibariyle önceliğini ilçe halkının acil ihtiyaçları doğrultusunda belirleyen Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, vizyon projeleri bir bir uygulama noktasında çalışmalara başladı. İlk olarak Yavuz Sultan Mahallesi’ne havuz ve Kent Meydanı’na şelale projelerini gündeme taşıyan Başkan Bulut’un öncelikleri arasında ulaşım sorununun çözülmesi yatıyor. Yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında istişarelere büyük önem veren Başkan Bulut, ilçede ağırladığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte bir dizi incelemelerde bulundu. Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut, beraberinde başkan yardımcıları, teşkilat mensupları ve daire müdürleri ile birlikte sorunların tespiti ve giderilmesi hususunda ilk olarak belediye meclis salonunda muhtarlarla bir araya geldi. Merkez mahalle muhtarları ile karşılıklı fikir alışverişinin gerçekleştiği buluşmada yapılacak hizmetlerin belirlenmesi noktasında görüş birliğine varıldı.

 

OTOYOL BAĞLANTISI VE VİYADÜK

Toplantının ardından Derince’de incelemelerde bulunan başkanlar gün boyu farklı bölgelere giderek yakın ve orta vadede hayata geçecek projeler üzerinde değerlendirmede bulundu. İncelemeler esnasında açıklamalarda bulunan Başkan Bulut, proje ve kamulaştırma çalışmaları devam eden otoyol bağlantı yolunun önemine vurgu yaparak “Bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte Derinceliler artık Körfez ve İzmit’e gitmeden otobanı kullanabilecek. Otoyol bağlantı yolunun tamamlanması ile birlikte limandan çıkan ağır vasıtaların D 100 Karayolu üzerinde yaşattığı trafik yoğunluğu da ortadan kalkacak” dedi. Otoyol bağlantısı kadar yapılması planlanan viyadük projesine de vurgu yapan Başkan Bulut “Çınarlı ve Harmantarla arasında yapılacak olan viyadük projesi ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Şu an proje aşamasındayız ve bir yandan da kamulaştırmalar devam ediyor. Viyadükle ilgili ihaleyi kısa vadede gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

 

YÜZME HAVUZU VE SPOR KOMPLEKSİ

Başkanlar Karaosmanoğlu ve Bulut daha sonra Yavuz Sultan Mahallesi Canan Caddesi üzerinde yapılması planlanan Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi projesinin bulunduğu alanda inceleme yaptı. Başkan Bulut, İsmetpaşa Stadyumu yanındaki yüzme havuzunun yıkılacağı kesinlik kazanınca ilçe için büyük önem kazanan Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ihalesinin tamamlandığını ve tesisin açılış tarihi olarak 19 Mayıs’ı belirlediklerini kaydetti. Başkan Bulut, şu anda Derince’ye büyük ivme kazandıracak çok önemli projeler üzerinde yoğunlaştıklarını projeleri ihale aşamasına getirdiklerinde kamuoyunda birer birer paylaşacaklarını ifade etti. Camii dernek ziyaretleri ile devam eden Derince ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Başkan Bulut’un proje adamı olduğunu belirterek “Haydar Bey, 2004-2009 yılları arasında birçok projeyi Derince halkının hizmetine sunarak iz bırakmıştı. İnanıyorum ki bu dönemde planladığı projeleri hayata geçirerek Yeni Türkiye vizyonuna uygun Yeni Derince’yi inşa edecektir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman kendilerinin ve Derince halkının yanındayız” dedi.

29 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR