Emekliler eşitlik istiyor

    Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle dernek binasında toplandı. Sohbet havasında geçen, emeklilerin...

BÜYÜT

 

 

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle dernek binasında toplandı. Sohbet havasında geçen, emeklilerin ve yaşlıların sorunlarının konuşulduğu toplantıya, Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan ve 2. Başkan Yunus Atiktürk de katıldı.

“MAAŞLARIMIZ KAYBA UĞRUYOR”

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ali Genç, “Amacımız yaşlıların dertlerine çözüm aramak, talepleri değil nelere ihtiyaçları olduğunu saptamak ve yaşlıların bize ulaşmasını sağlamak” dedi. Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan da emekli maaşlarının TÜFE’ye bağlı olduğunu belirterek, “TÜFE artışları, emekli aylıklarını her yıl reel kayba uğratıyor” diye konuştu.

“FARKLILIKLAR SONA ERMELİ”

“SSK emekli maaşlarının 2000 yılı öncesinde olduğu gibi katsayı sistemi ile arttırılmalı ya da artışlar TÜFE+ refah payı olarak belirlenmeli” diyen Çalışkan, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve SGK kurumlarındaki maaşların eşit olması gerektiğini söyledi. SGK emeklilerinde de farklılıklar olduğunu ifade eden Çalışkan “1999 yılında emekli olanlar ile 2014 yılında emekli olanlar arasında 1.000 liranın üzerinde fark var. Bu adaletsizliğin giderilmesi şart” dedi.

“YENİ İNTİBAK İSTİYORUZ”

Satılmış Çalışkan, “Geçenlerde bir intibak yapıldı. Bu intibaktan 3 milyon 26 bin emeklinin yararlanması gerekiyordu. Ancak 1 milyon 700 bin kişi yararlanabildi. Herkesi kapsayacak, yeni bir intibak yapılmasını istiyoruz” dedi.

21 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR