Doğan: Ahilik bizi ayakta tutan önemli bir değerdir

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kapanca Sokak’ta bulunan Kocaeli Ahilik Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği'ni ziyaret etti. Ahiliğin Türk k...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kapanca Sokak’ta bulunan Kocaeli Ahilik Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği'ni ziyaret etti. Ahiliğin Türk kültüründe önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Doğan, dernek yöneticilerine çalışmalarında başarılar diledi.


Kapanca Sokak’ta kamulaştırılma işlemleri sonrasında yeniden kullanıma açılan tarihi bir yapının böylesi anlamlı bir amaca hizmet etmesinden büyük memnuniyet ve gurur duyduğunu ifade eden Başkan Doğan “Ahilik bizim kültürümüzde olan çok önemli bir kavram. Bizi ayakta tutan önemli bir değerimiz. Bizler geleneklerimize sahip çıkarak kültürel değerleri yaşatabiliriz. Bu anlamda ahilik geleneğinin yaşatılmasına katkı verecek derneğinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bu mimari yapının yeniden hayat bulması ve böylesi bir amaca hizmet etmesi sevincimizi ikiye katlıyor. Dernek şehrimize hayırlı olsun” dedi.

AHİLİK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAĞIZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Kocaeli Ahilik Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Dernek Başkanı Bekir Örcen 'Ahilik geleneğini günümüz yaşam koşullarına uyarlayarak, bu kültürün yaşatılması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağız' dedi.

27 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR