En ucuz pide Kocaeli’de

İftar sofralarının vazgeçilmez ürünü, Ramazan’ın simgesi pidenin bu yılki fiyatları açıklandı. Geçen seneye oranla pide fiyatlarında bu yıl yüzde 10-1...

BÜYÜT

İftar sofralarının vazgeçilmez ürünü, Ramazan’ın simgesi pidenin bu yılki fiyatları açıklandı. Geçen seneye oranla pide fiyatlarında bu yıl yüzde 10-15 civarında bir artış meydana geldi.

Ramazan’ın vazgeçilmezlerinden olan pidenin bu yılki fiyatları açıklandı. Geçen seneye oranla pide fiyatlarında bu yıl yüzde 10-15 civarında bir artış meydana geldi. Ancak genel bir ortalama doğrultusunda iller kendi pidelerinin fiyatlarını belirledi. İlimizde geçen yıla oranla yüzde 6.7 zam geldi. Bu yılki ramazan pidesinin fiyatı 350 gram için 1,5 TL satışa sunulacak. Bu fiyatlara göre pidenin kilogramını 4.28 TL’den yiyeceğiz.

EN PAHALI SAKARYA VE DÜZCE
Genel bir ortalama doğrultusunda iller kendi pidelerinin fiyatlarını belirledi. Bu yıl pideyi en pahalı yiyecek olan il ise Sakarya oldu. Sakarya’da pide 450 gramı 2 TL’den satışa sunulacak. Kilogram fiyatı ise 4.44 TL. İstanbul’daki ramazan pidesi fiyatlarında geçen yıl değişiklik olmadığından bu yıl pide fiyatlarında artış meydana geldi. 400 gramlık pidenin ağırlığı düşürülerek 300 gramlık pidenin 1,5 TL’ye satılmasına karar verildi. İstanbullular ramazan pidesinin kilosunu ise 5 TL’ye alacak. Bolu’da ise alınan karar sonrası ramazan pidesinin 400 gram fiyatının 2 TL’ye satılması belirlendi. Bolu’da pidenin kilo fiyatı ise 5 TL oldu. Düzceliler ise ramazan boyunda 400 gramlık bir pideyi 2 TL’ye alabilecek. Burada pidenin kilosu 5 olarak belirlendi.

05 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR