Türkkan: İsrail’den farkınız yok

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı hedef tahtasına koydu. Avcı’nın okul...

BÜYÜT

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı hedef tahtasına koydu. Avcı’nın okullarda eğitimcilere soykırım uyguladığını ifade eden Türkkan, “Nabi Avcı’nın Filistinlileri katleden İsrail’den, Şii-Yezidi Türkmen kimi bulursa kafalarını kesen IŞİD’den hiçbir farkı yoktur” diye konuştu.

 

BECERİKSİZ MÜDÜRLER 90-100 PUAN ALDI

Görevden alınan okul müdürlerinin çoğunun Türk Eğitim-Sen’e bağlı olduğunu belirten Türkkan sözlerine şöyle devam etti: “Bu iktidar vatanını seven milliyetçi müdürlerden rahatsız olmuştur. Kocaeli’de Türk Eğitim-Sen mensubu 138 okul müdüründen 36'sı görevde kaldı. Bu puanlama sistemi neye ve kime göre yapıldı? Tetikçi müfettişler bu kıyımın bir parçası mıdır? 28 Şubat’ta da 12 Eylül'de de bu denli bir kıyım olmadı. Puanlama sisteminin 2 kriteri vardır. Eğitimciler iktidardan yana mı değil mi? Bu sistemde değil okul yönetmek, 2 koyunu güdemeyecek kadar çapsız tek özellikleri iktidar yanlısı olan kişiler 90-100 puan almışlardır. Başta Kocaeli olmak üzere Türkiye genelinde görevden alınan bu müdürlerin katli, eğitim sisteminin de katlidir. Nabi Avcı bir kez daha bindiği dalı kesmiştir. Eğitim sistemi yok edilmiştir” diye konuştu.

 

HESABI SORULACAK

Kıyımın şu an görevde olan her sorumlunun boynunda ömürlerinin sonuna dek sallanacağını vurgulayan Türkkan, Bakan Avcı’ya, “Ülkücü müdürleri görevden aldığınız gibi ülkücü öğrencileri de okuldan atabilecek misiniz?” diye sordu. MHP olarak bu kıyıma sessiz kalmayacaklarının altını çizen Türkkan, hesabının er geç sorulacağını vurguladı.

04 Eylül 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR