Körfez’e üniversite geliyor

Körfez Belediye Meclisi gündeminde yer alan 11 maddeyi görüşmek için toplandı. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Mevcut binamızla ilgili olarak...

BÜYÜT

Körfez Belediye Meclisi gündeminde yer alan 11 maddeyi görüşmek için toplandı. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Mevcut binamızla ilgili olarak Kocaeli Üniversitesi ile görüşmelerimiz sürüyor. Buraya 4 yıllık yüksekokul getirmeyi arzu ediyoruz. KOÜ yönetimi de sıcak bakıyor” dedi.

Körfez Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Yunus Pehlivan başkanlığında toplandı. Sedat Çoruh ve Metin Özkan’ın katılmadığı toplantıda 29 üye hazır bulundu. İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen 3 madde ile zabıta personelinin fazla çalışma ücretleri 298 TL’den 322 TL’ye yükseltilmesi maddeleri kabul edildi. Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, gündem maddeleriyle ilgili üyelere bilgi aktardı. Pehlivan, “Belediye hizmet binası ihalesi yapıldı. Kamu ihale kanunu kapsamında değerlendirmeler sürüyor. Amacımız 2011 yılı sonuna kadar inşaatı tamamlamaktır. Mevcut binamızla ilgili olarak Kocaeli Üniversitesi ile görüşmelerimiz sürüyor. Buraya 4 yıllık yüksekokul getirmeyi arzu ediyoruz. KOÜ yönetimi de sıcak bakıyor” dedi.

SÖZLEŞMELİ VETERİNER
Başkan Pehlivan, “Yukarı Hereke’nin tüm ara yolları için ihaleye çıkacağız. Yaz sonuna kadar o bölgeyi tamamlamak istiyoruz. Belediye hizmet binasının yapıldığı bölgede D-100 üzerine battı-çıktı yapılacak. İhale çalışmaları sürüyor. 7 Eylül Pazartesi günü Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nin ihalesi de yapılacak. Yıl sonuna kadar kültür merkezimiz, hizmet binamız, battı-çıktı ve Yukarı Hereke’deki ara yollar tamamlanmış olacak” açıklamasında bulundu. Mecliste Petkim alanına konut alanları yapılması yönünde imar planı değişikliği yapılması maddesi ile sözleşmeli veteriner hekim alınması maddeleri de kabul edildi. Körfez Belediye Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 4 Mart 2010 Cuma günü saat 15.00’de gerçekleştirilecek.

06 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR