AKP'li gençler 33 STK ile iftar yaptı

AKP İl Gençlik Kolları, Seka Park Otel’de 33 sivil toplum kuruluşuyla bir araya geldi. AKP İl Gençlik Kolları olarak STK’lara yönelik ilk kez düzenle...

AKP İl Gençlik Kolları, Seka Park Otel’de 33 sivil toplum kuruluşuyla bir araya geldi. AKP İl Gençlik Kolları olarak STK’lara yönelik ilk kez düzenlenen programa İl Gençlik Kolu Başkanı Emre Kahraman, il gençlik kolu yönetimi ve 33 STK’ya bağlı temsilciler katılım sağladı. Programda Başarılı İş Adamları Derneği, Genç TÜMSİAD, Genç MÜSİAD, Genç Memur Sen, İzmit Genç İş Adamları Derneği, TÜGVA, Genç Ensar, Genç İHH, İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Sorumlusu, Gökkuşağı Derneği, KİHMED, Semerkant, Genç Nesil Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, MİKAV, Pusula Derneği,  Genç Kocaelililer Derneği, Genç Girişimciler Derneği, Ahmet Yesevi Ocağı, Genç TEMA, Milli Türk Talebe Birliği, Genç Fikirler Derneği, Başiskele Öncü Gençlik Kolları, Ordulular Derneği Gençlik Kolları, Gültepe Gençlik Derneği, Vanlılar Derneği, Erzurumlular Dernek Federasyonu Gençlik Kolları, Vizyon Gençlik Derneği Kocaeli Şubesi, Fikir Kulübü (Gençlik ve Üniversite Birimi), Gümüşhaneliler Vakfı Gençlik Kolları, Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları, Hereke Ordulular Derneği Gençlik Kolları ve Başiskele Eğitim ve Kültür Derneği yer aldı.

 

‘KOCAELİ İÇİN MİAT OLACAK’

İftar öncesi konuşma yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Ramazan ayının bereketi ile sizlerle tanışma iftarı olsun diye bir araya gelmek istedik. İnşallah bu bizim için il STK’ları için İl Gençlik Kolları için bir miat olacaktır. Biz Kocaeli’deki gençlik adına -yaklaşık 500 bin genç var, bunların 100 bini lise öğrencisi, 80 bini üniversite öğrencisi ve geri kalanı da Kocaeli’de bulunan genç kardeşlerimiz- biz bunlarla alakalı çalışmalar yapıyoruz. Ama sizin gibi değerli STK’larla da eğer bu çalışmaları yaparsak, gençlere ulaşırsak daha verimli olacağını düşünüyoruz. Mevzu parti meselesi değil, mevzu giden gençliği kurtarabilme meselesi. Mevzu gençliği yetiştirebilme meselesidir. Bu iftar da buna bir vesile olacak. Sizleri teker teker kendi yerlerinizde Kocaeli Gençlik Kolları olarak ziyaret edeceğiz. Fikir anlamında çatışabiliriz ama ortak noktada buluşabileceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

STK’LARI MARDİN’E GÖTÜRECEK

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kardeş Şehir Uygulaması projesi kapsamında Mardin’e giden AK Parti Kocaeli İl Teşkilatlarının yanı sıra İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman da Ramazan sonrası Mardin Gençlik Kollarını Kocaeli’de ağırladıktan sonra STK’ların gençlik kolları temsilcilerini de Mardin’e götüreceğini açıkladı. İftarın ardından Kahraman, katılım sağlayan tüm temsilcilere birer Kuran-ı Kerim hediye etti.

Serkan BORLAK

28 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR