“İşletme ruhsatı olmayan yurtlar var”

         CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Kocaeli Özel Öğrenci Yurtları Derneği ile İmperial Park Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya...

BÜYÜT

 

 

 

 

 CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen, Kocaeli Özel Öğrenci Yurtları Derneği ile İmperial Park Otel’de düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Dernek Başkanı Aygül Olak ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı Sirmen’e, belediye meclis üyesi adayı Bozkurt Uslu eşlik etti.

 

İŞLETME RUHSATI

 

Toplantıda ilk olarak konuşan Kocaeli Özel Öğrenci Yurtları Derneği Başkanı Aygül Olak, “Yurtçu arkadaşlarımla birlikte sivil toplum örgütü olduk. Sorunlarımızla ilgili taleplerimiz var. Dernek olarak öğrencilerimizin barınma şartlarının iyileştirilmesini istiyoruz. İşletme ruhsatı olmadan açılan yurtlar barınma hizmeti veriyor. Biz bunlarla mücadele ediyoruz. Elektrik ve su faturalarını ödeme konusunda sıkıntılar yaşıyoruz. Belediyelerimizden bu sıkıntılarımıza destek talep edeceğiz” dedi.

 

 

 ‘SU PARASI DÜŞÜRÜLMELİ’

 

CHP İzmit Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen,  üniversite şehri olan İzmit’te öğrencileri çok iyi anladığını seçim projelerinde bu konunun önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Sirmen,  “Yükseköğrenim öğrencilerimize önem ve değer veriyoruz. Barınma hizmetlerini karşılamak en önem verdiğimiz konular. Öğrencilerimizin beklentilerine hiçbir karşılık beklemeden cevap vermemiz gerekiyor .Yaşam kalitesini artırmak için üzerine düşen her görevi yapmaya hazır olduğunu belirten Sefa Sirmen, “Ulaşımı da geliştireceğiz. Yurt ve okul arasında servis imkanı sağlayacağız”dedi. 

03 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR