Farklı illerden KO-MEK’e büyük ilgi

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüveninde Gölcük sergisini açtı. Kaynak eğiti...

BÜYÜT

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK) hazırladığı 12 İlçe 12 Sergi serüveninde Gölcük sergisini açtı. Kaynak eğitimi almak için İzmir’den Gölcük’e gelen iki arkadaş, “Kocaelililer meslek eğitimi konusunda çok şanslı” dedi.

10 yıldır Kocaeli halkına sağladığı nitelikli meslek ve sanat eğitimleri ile diğer illerden de talep görüyor. Son olarak İzmir’de yaşayan iki arkadaş Ahmet Ülgen ve Nihat Aksoy, kendi şehirlerinde bulamadıkları eğitim hizmeti için Kocaeli’ne gelip burada Gazaltı Kaynakçılığı kursunda eğitim almaya başladı. İki arkadaş Gölcük’te aldıkları hizmetleri kendi şehirlerinde yaş sınırı dolayısıyla bulamadıklarını belirtti.

KURDELE KESİLDİ

KO-MEK Gölcük İlçe Sergisinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Gölcük Halk Eğitim Merkezi Müdürü Orhan Temiz, KO-MEK Koordinatörü ve Koordinatör Yardımcıları, Kurs Merkezi Yöneticileri, Kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HARİKA ESERLER

Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, KO-MEK’in meslek eğitimin yaygınlaşmasındaki önemine vurgu yaparak; “Bizler, Halk Eğitim Müdürlüğü olarak bu eğitimleri veriyoruz. Fakat bu kadar fazla branşta açma imkanımız yoktu. Büyükşehir’in KO-MEK’i açmasıyla birlikte bu eğitimler oldukça yaygınlaştı” dedi. Başkan Ellibeş, “Bu kurslar özellikle kadınlarımız için çok faydalı. Boş zamanlarını değerlendiren vatandaşlarımız gördüğümüz harika eserleri ortaya çıkarmışlar. Emeği geçen kursiyerlerimizin ellerine sağlık” dedi. 

“İZMİR’DEN KURS İÇİN GELDİK”

KO-MEK Gölcük Kaynak Atölyesinde eğitim alan Nihat Aksoy ve Ahmet Ülgen “Biz İzmir’den geliyoruz. Bizim orada yaş sınırı olduğu için böyle bir kurs imkanı olmadığı için Kocaeli’ne geldik. Bu hizmetten internet üzerinden haberdar olduk. Kursa katılarak, kendimizi hem kaynakçılıkta geliştirmek hem de geçerliliği olan bir belge almak istedik” dedi. 

07 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR