“Esnafın hakkı gasp ediliyor”

        Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kayıp ve kaçakla mücadelesine devam ediyor. Oda Başkanı Necmi Kocaman, yaptığı açıklama ile bu konudaki müc...

BÜYÜT

 

 

 

 

Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası, kayıp ve kaçakla mücadelesine devam ediyor. Oda Başkanı Necmi Kocaman, yaptığı açıklama ile bu konudaki mücadelenin kararlılıkla devam etmesi gerektiğini belirterek, kayıt dışılığın Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'nın yaklaşık yüzde 27'si olduğunu, vatandaşı ve dürüst esnafı büyük zarara uğrattığını belirtti.

 

ESNAF DUYARLI OLMALI

Oda olarak kayıt dışı olarak esnaflık yapanlara karşı çalışma içinde olduklarını söyleyen Kocaman, “İşyeri açıp vergi kaydı olmadan çalışanlar haksız kazanç elde etmektedir. Bu olay esnafımızın hakkını gasp etmektir. Biz bunlara asla prim tanımayacağız. Fakat sadece bizim gayretimiz yetmez. Esnafımız ve halkımız da bu gibi durumda bizleri bilgilendirmeli. Vergi kaçıranlar hakkında ya vergi dairesine ya da odamızın 0.262 414 88 88 numaralı telefonuna bilgi vermelerini istiyoruz” dedi.

 

BELEDİYEYE UYARI

Bu konuda özellikle vatandaş arasında farkındalık yaratmak istediklerini söyleyen Kocaman, şöyle konuştu: “Bu kayıp kaçağa dur denilmelidir. Ancak herkesin aynı duyarlılığa sahip olması gerekiyor. Belediye yönetiminin de ruhsat konularında hangi şart ve koşulda olursa olsun Esnaf Sicil Belgesi’ni yaptırmayan kimseye ruhsat vermemesini istiyoruz.”

31 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR