AKP’ye yeni ‘HAS’ üyeler

AKP 56. İl Danışma Kurulu Toplantısı’nı önceki akşam Antik Kapı Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıda, feshedilen Has Parti’nin il, ilçe başkanları...

BÜYÜT

AKP 56. İl Danışma Kurulu Toplantısı’nı önceki akşam Antik Kapı Restaurant’ta gerçekleştirdi. Toplantıda, feshedilen Has Parti’nin il, ilçe başkanları ve yöneticileri ile kentin kimi önde gelen isimleri AKP’ye üye oldu

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) 56. İl Danışma Kurulu Toplantısı’nı önceki akşam Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılımıyla Antik Kapı Restaurant’ta gerçekleştirdi. AKP milletvekillerinin katılım göstermediği toplantıda, daha önce gerçekleşen kongre ile feshedilen Halkın Sesi Partisi’nin (Has Parti) il ve ilçe başkanları ile il ve ilçe yöneticileri, kentimizin önde gelen isimleri ve kimi muhtarlar AKP’ye üye oldu. AKP’ye yeni katılan üyelere rozetleri düzenlenen törenle takıldı.

“ÜLKENİN REFAHI İÇİN”
Toplantıda ilk konuşmayı AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek yaptı. Açılış konuşmasını yapan Civelek şöyle konuştu; “Kuruluşumuzun üzerinden 11, iktidar oluşumuzun üzerinden ise on yıl geçti ve Türkiye hiç kimsenin ummadığı bir noktaya geldi. Ülkenin refahı için ilk on yıl çok başarılı geçti. İkinci bir on yıl sayesinde daha büyük bir başarı elde edip üçüncü on yılda ise ülkenin çok zengin bir duruma gelmesini sağlayabiliriz. Bunun içinde istikrarı koruyacak şekilde halkın bize olan desteğinin sürmesi gerekiyor.

“GENEL BAŞKANI KASETLERLE GİDEN BİR PARTİ…”
Biz de bu güven için elimizden geleni yapıyoruz. Yapacağız. Bizim için eleştiri dozunu kaçıranlarda var. Paramız değerli, pasaportumuz değerli. Genel başkanı kasetlerle giden bir partinin yeni lideri eleştiri üzerine eleştiri de bulunuyor. Bu ülke siyasetçilerinin başına gelenleri biliyorsunuz. Rahmetli Özal, rahmetli Yazıcıoğlu, darbeler, darbe planları, 28 Şubatlar, muhtıralar. Artık bunların hepsi bitti. Artık üç şeyin peşinde hareket etmek gerekiyor.

“ARTIK EVİNİZDESİNİZ”
Zarafet, siyaseti belli bir zarafet içinde yapmak. Ziyaret, gitmediğimiz ev girmediğimiz kapı kalmayacak şekilde çalışmaya devam. Ziyafet, Fakir, fukaranın evine girdiğimizde dizimizi kırıp onlarla birlikte bir ziyafet çekermişçesine karnını doyurmak. Fark olmadığını göstermektir.” Civelek daha sonra başarı da payı olan herkese teşekkür ederek, “Aramıza yeni arkadaşlarımız katılacak. Artık evinizdesiniz” dedi. Mahmut Civelek’in ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu söz aldı.

“HİZMET İÇİN VARIZ”
Karaosmanoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Millete hizmet için varız. Kahyalık, efendilik etmek için değil. Hizmet etmekten şeref duyuyoruz. 2004’ten beri hep beraber ter döküyoruz. Başarı hepimizin başarısıdır. Ortak başarıdır. Yapamayacağımız, başaramayacağımız hiçbir iş yoktur. Yeni katılan arkadaşlarda hiç çekinmesinler, hepimiz aynı hanın hancısı, aynı yolun yolcusuyuz. Beraber yürüdük biz bu yollarda adlı şarkıda anlatılan bizleriz.”

“SANCILI DÖNEMLER BİZLERE DERS OLDU”
İbrahim Karaosmanoğlu’nun ardından ise son olarak Bakan Nihat Ergün konuşma yaptı. Ergün, “90’lı yıllar Türkiye için kayıp yıllardır. Parti kapatmalar, darbeler, yasaklar, darbe planları, kapatma davalarını yaşadık. O sancılı dönemler bizlere ders oldu. Ama artık Türkiye’in önü açıldı. Artık halkın istemesi yeterli. Herkesin derdine çare var. Türkiye’nin siyasi istikrar sorunu kalmadı. Koalisyonlar dönemi bitti. Bütçe açıkları kontrol altında, enflasyon kontrol altında. Yüksek faizle borçlanmalar da tarihe karıştı. Türkiye’nin önü gerçekten açık ve 2023 yılında gelişmiş ülkeler arasındaki yerimizi almış olacağız” dedi. Konuşmaların ardından AKP’ye yeni üye olan isimlere rozetleri takıldı. Rozetlerin takılmasının ardından danışma kurulu toplantısı basına kapatıldı.

AKP’ye üye olan Has Partililer şöyle;
İl başkanı
Erol Pekcan

İl yöneticileri
Şaban Tek
Ertuğrul Yavuz
Hayrettin Ünlü
Musa Demir
Nail Ay
Necati Özdemir
Ömür Kemer
Ahmet Sönmez

İl kadın kolları başkanı
Aslıhan Kolat

İl gençlik kolları başkanı
Hakan Gürhan

İl gençlik kolları üyeleri
Arif Aküzüm
Atilla Ertuğrul
Avni Arıcan
Ergün Köz
Erkan Alkan
Gökhan Artürkoğlu
Harun Kaya
Hasan Yel
Kenan Aygün
Mehmet Ali Doğan
Memduh Kaya
Mithat Akgün
Murat Kaymaz
Ömer Günister
Recep Kaya
Remzi Eşsiz
Sedat Yüksel
Seyfettin Öztürk
Şaban Tarım
Şeyhmus Sayan
Tülay Çırak
Yusuf Kahraman
Naim Sağdıç

İlçe başkanları
Çayırova Bülent Kanca
Darıca İsmail Karagülle
Derince Hasan Malo
Dilovası Fevzi Perk
Gebze Vehap Ayar
Gölcük Hasan Üstüner
İzmit Hayrettin Arıcan
Kandıra Cengizhan Özdemir
Karamürsel Ali Osman Aydın
Kartepe Ahmet Batmanlar
Körfez Mehmet Irak

Belediye meclis üyeleri
Şefik Karaaslan
Ragıp Yürük
Özer Öztürk
Bahattin Buksu
Numan Tonka
Ali Tulgar
Abdüllatif Özkar
Yasin Kayı

AKP’ye üye olan diğer isimler ise şöyle;
Şekerpınar eski belediye başkanı
Yaşar Kalkan

The Ness Otel Yönetim Kurulu Başkanı
Türkan Öztürk

Yahya Kaptan Mahalle Muhtarı
Haluk Akgün,

Gebze MHP eski ilçe başkanı
Abdurrahman Dede

Darıca DP eski ilçe başkanı
Salih İstanbul

Gölcük YILKO şirketi sahiplerinden
Ali Yılmaz,

Gölcükspor yönetim kurulu üyesi
Salih Kurt

01 Aralık 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR