Meclis üyelikleri için başvurular sürüyor

Yerel seçimlere daha oldukça fazla zaman olmasına rağmen adaylık müracaatlarını ilk alan parti olan CHP İlçe örgütlerine belediye başkanlığı meclis üy...

BÜYÜT

Yerel seçimlere daha oldukça fazla zaman olmasına rağmen adaylık müracaatlarını ilk alan parti olan CHP İlçe örgütlerine belediye başkanlığı meclis üyelikleri için başvurular devam ediyor
CHP İlçe örgütlerine meclis üyelikleri için başvurular devam ederken 31 Temmuz’da ise başvurular son bulacak. Derince’de meclis üyeliği için başvuru yapan isimlere Ali Haymanalı, Nezih Toplu, Gürsel Aras, Salim Demirol, Şevket Öktem ve İbrahim Türkçakal eklendi. CHP İzmit Belediye Başkanlığına başvuran Aysun Erenkaya 30 Temmuz Salı günü CHP İzmit İlçe binasında adaylığını açıklayacak. Hakan Tanta ise CHP İzmit Belediye Başkanlığı adaylığını 31 Temmuz Çarşamba günü 18.30’da CHP İzmit ilçe binasında açıklayacak. İşte adayların ilçelere göre dağılımı:
İZMİT: Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için Mehmet Hocaoğlu, Semih Karakaş ve Ahmet Öztürk başvuru yaptı. İlçe Başkanı ve yönetimden istifa gelmedi. Meclis üyeliği için resmen başvuru yapan son isimler şunlar: Hasan Pehlivanoğlu, Süleyman Şen, Yener Erdem, İbrahim Yılmaz, Recep Mutlu, Ali Rıza Başyurt, İbrahim Güçlü, Nizamettin Erdem, Ahmet Elgür, İsmet Kanık, İrfan Özkar, Nesrin Toker, Zeliha Özer, Hale Meriç, Fevziye Emre, Sema Hacıoğlu.
DERİNCE; Derince’de Hakan Savaş Belediye Başkan adaylığı için görevinden istifa etti. Serpil Ceylan, Adnan Tok, Yılmaz Filiz ve Fadıl Türk meclis üyeliği için başvuru yaptı. Meclis üyeliği için başvuru yapan son isimler; Ali Haymanalı, Nezih Toplu, Gürsel Aras, Salim Demirol, Şevket Öktem, İbrahim Türkçakal.
GEBZE; Gebze’de Mustafa Türker, Avukat Yüksel Genç ve ADD Başkanı Nilgün Aydın Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvuruda bulundu. Gebze İlçe Yöneticileri Kemal Balcı ve Serkan Davutoğlu meclis adaylığı için görevlerinden istifa etti. 29 Temmuz Pazartesi saat 13.00’da parti binasında meclis adaylığına başvuran isimlerin açıklanacağı belirtildi.
Belediye meclis üyeliğine başvuran partililer; Ali Çağın, Gazi Aydoğdu, Selda Mican Doğan, Şahin Yılmazel, Mustafa Kaya, Naim Alabay, Nuray Bilinci, Sait Aydın, Kenan Üner, Kadın kolu başkanı Kıymet Ayan, Mehmet Doğan, Metin Baytöre, Mustafa Aslan, Fehmi Topkaya, Yılmaz Bulut, Ziya Topal, Gökhan Yamen, Kemal Bağcı, Serkan Davutoğlu. MEclis üyeliği için başvuran son isimler; Kadın Kolları Başkanı Kıymet Ayan, Kadın Kolları’ndan Nuray Birinci, Birsen Arazlı, Fatma Şahin, Şahin Yılmazel, Kasım Ünal, Cavit Kapoğlu, Cemal Dursun, Musa Haydaroğlu. 29 Temmuz Pazartesi günü bütün başvurular parti binasında açıklanacak.
Mevcut meclis üyeleri ise şöyle; Musa Haydaroğlu, Cemal Dursun, Sebahattin Yılmaz.
KÖRFEZ; Engin Taşdemir, Mehmet Kaçar, Tuğman Kayalı, Dursun Kahraman ve İzzet Yalçın meclis üyelikleri için başvurdu. Meclis üyeliklerine son başvuran isimler; Türkan Erdoğan, Yelda Pişkin.
Körfez’de Belediye Başkanlığı için aday isimler ise; Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Başar ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Serap Baykurt.
KARAMÜRSEL: Karamürsel’de Kadın Kolları Başkanı Zuhal Öztorun ile Tabakhane Mahalle Başkanı Hamiyet Eraslan meclis üyeliği için başvurdu. İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Asım Uğurlu’nun başkan aday adaylığı için başvuru yapması bekleniyor.
GÖLCÜK: İlçe Yöneticileri Şengül Bekar Akdeniz ve Nuri Murat Yazıcıoğlu meclis üyeliği için görevlerinden istifa etti. Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Fahrettin Büyükoğlu Gölcük Belediye Başkan aday adaylığı için başvurdu. Yeni başvuran adayların 31 Temmuz’da açıklanacağı söylendi.
KANDIRA: Kandıra’da İlçe Başkanı Muzaffer Yağız Belediye Başkan aday adayı olmak için görevinden istifa etti. İlçe yöneticileri Kemal Kardaş, Mustafa Turgun, Gülten Akın meclis üyeliği için istifa etti.
KARTEPE: Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı Belediye Başkan adaylığına aday olacak. İlçe yönetiminden Beyhan Korkmaz Belediye başkanlığı adaylığı, Murtaza Kalaycı ve Nilay Merttürk meclis için görevlerinden istifa etti. Meclis üyeliğine son başvuran isimler; Temel Ofluoğlu. Meclis üyeliğine başvuracak isim ise, Selahattin Altınkaya.
DARICA: Darıca’da İlçe sekreteri Yakup Törk, Belediye Başkan Adaylığı, İlçe Eğitim sekreteri Psikolog Umut Zeliha Şimşek ve Avukat İbrahim Karslı meclis için ilçe yönetiminden ayrıldı.
DİLOVASI: Dilovası’nda Belediye Başkan Adaylığı için Ercan Dalkılıç başvuru yapmıştı. İlçe Başkanı ve İlçe yönetiminden istifa eden olmadı.
BAŞİSKELE: Başiskele’de aday olmak için ilçe yönetiminden istifa eden çıkmadı.

27 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR