Karakadılar: 40 gün boyunca ülkeyi oyaladılar

CHP İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, birlik ve beraberlik içinde seçime hazırız mesajı verdi. Hedefledikleri oy sayısını da açıkladı.   Türkiye muh...

BÜYÜT

CHP İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, birlik ve beraberlik içinde seçime hazırız mesajı verdi. Hedefledikleri oy sayısını da açıkladı.

 

Türkiye muhtemelen 1 Kasım 2015 tarihinde seçime gidiyor. 45 gün süren koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmayınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararı aldığını açıkladı.  Alınan bu karar üzerine tüm ülkede olduğu gibi ilçemizde de siyaset hareketlendi. Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, “Ülkenin iyiliği için uzun süreli bir koalisyona ihtiyaç vardı. Ama kişisel hırslar uğruna seçime gidiyoruz” dedi.

 

SARAY KOALİSYON İSTEMEDİ

Karakadılar, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu cennet ülkenin geleceğine katkı sağlamak için samimi bir şekilde koalisyon görüşmelerine katıldık. Fakat aynı samimiyeti karşı taraftan göremedik. Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, partimize bir koalisyon teklifi ile değil erken seçim hükümeti teklifi ile geldi. Biz ülkemizin iyiliği için uzun süreli ve karşılıklı güven esasına dayanan bir koalisyon hükümetinden yanaydık” dedi. Davutoğlu´nun Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın etkisinde kaldığını ifade eden Karakadılar, “Biz CHP olarak Davutoğlu´nun da koalisyondan yana olduğundan ama Cumhurbaşkanı karşı çıktığı için bu koalisyonun olmadığına eminiz. Sonuç olarak ülke 40 gün boyunca koalisyon masalıyla uyutuldu” dedi.

 

KONGREDE BİRLİK VE BERABERLİK ARTAR

CHP teşkilatlarının 1 Kasım tarihinde yapılacak olan olası bir erken seçime hazır olduğunu ifade eden Karakadılar, “Delege seçimlerimiz devam ediyor. Bu aşamada genel merkez bir karar alıp kongreleri iptal edebilir. Ama iptal etmese de bizim açımızdan sıkıntı değil. Çünkü CHP´de kongreler bir parçalanma değil, bir bütünleşme süreci olarak göze çarpmıştır. Biz de partimizin aldığı karara uyar gerekirse kongremizi yaparız” dedi. Olası bir kongre sürecinde parti içindeki birlik ve beraberliğin artacağına da işaret eden Karakadılar, “Kongreyi bir fırsata çevirebiliriz. Yakaladığımız bu hava ile CHP iktidarı için daha büyük bir şevkle çalışabiliriz” dedi. Kartepe´deki seçim hedeflerini de açıklayan Karakadılar, “Hedefimiz ilçemizde 20 bin oy almaktır” dedi.

23 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR