Kandıra Belediyesi 2017 bütçesi 25 milyon lira

Kandıra Belediye’si ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda plan ve bütçe ile imar komisyonlarına havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Ka...

Kandıra Belediye’si ekim ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda plan ve bütçe ile imar komisyonlarına havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken’in iş yoğunluğu nedeniyle meclis başkanlığını başkan vekili Sadi Ateş’in yürüttüğü toplantıda ilk olarak iktidar ve muhalefet partileri tarafından Şırnak’ta yapılan hain terör saldırısı kınandı ve şehitlerimize rahmet, ailelerine ve Türk Milleti’ne baş sağlığı dilendi. 

 

“25 MİLYON BÜTÇE”

Ekim ayı oturumunun birinci bileşeninde plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Kandıra Belediyesi’nin 2017 yılı performans programı ve 2017 mali yılı bütçesi görüşüldü. Gelir ve gider denk 25 milyon olarak belirlenen mali bütçe komisyon tarafından oy birliğiyle onaylanarak meclise sunulurken, CHP grubu karara itiraz etti.

 

CHP’DEN RET

CHP grubundan Recep Şenol komisyon tarafından hazırlanan raporun meclis toplantısından önce kendilerine ulaşmamasına tepki göstererek, “Kandıra’da 50 bin kişiyi ilgilendiren 933 kilometre alanı ilgilendiren bir bütçe yapılıyor ama biz bunu meclis üyeleri olarak sadece burada görüyoruz. Biz CHP grubu olarak bu bilgileri burada değil daha önce görüp tartışmak istiyorduk. Bütçe böyle yapılmaz. Bu nedenle 2017 mali yılı bütçesinin verimli olacağını düşünmüyoruz” diye konuştu.

 

“MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRİLMELİ”

Ardından söz alan MHP grubundan Zekeriya Bayrakdar, “Öncelikle 2017 yılı bütçesinin Kandıra’ya hayırlı olmasını diliyoruz. Ancak bu bütçe hazırlandığında meclis üyelerine bilgilendirilme yapılması iyi olur. Biz komisyonda grubumuzdan arkadaşımız olduğu için bilgileri aldık. Grup olarak evet diyeceğiz ama ilerleyen zamanlarda meclis üyelerini daha aydınlatacak bir şekilde çalışma yapılırsa daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

 

OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

AKP grubundan Gökalp Çobanoğlu ise eleştirileri yerinde bularak bundan sonra tüm komisyonların muhalefet partilerine hazırladıkları raporları sunmaları ve konuyla ilgili bilgi vermeleri için sözlü önerge sundu. Meclis Başkan Vekili Sadi Ateş de yaşanan aksaklıkları kabul ettiklerini ancak ortada kötü niyetli bir durum olmadığını söyledi. Yapılan istişarelerin ardından komisyondan gelen rapor CHP’den ret oyu olarak oy çokluğuyla kabul edildi. 

12 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR