Gençlik merkezi hizmete açıldı

İzmit Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile şekillendirdiği çalışmalarına hızla devam ediyor. Emekli Evleri’nden sonra Gençlik Merkezi’lerini d...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile şekillendirdiği çalışmalarına hızla devam ediyor. Emekli Evleri’nden sonra Gençlik Merkezi’lerini de hizmete açacak olan İzmit Belediyesi bu merkezlerden ilkini Yeni Mahalle’de hizmete açtı. Merkezde gençlik çalışmalarının yanı sıra gönüllü öğretmenler etüt desteği de verecek. Merkezin açılışına İzmit Belediye Başkan Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İzmit İlçe Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın, Kocaeli Antrenörler Başkanı Remzi Demirer, Yenimahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, İzmit Gençlik Meclisi üyeleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

GENÇLERE DESTEĞİNDEN ÖTÜRÜ BAŞKANA TEŞEKKÜR

Mahallelinin de açılışa ilgi gösterdiği törende ilk önce İzmit Gençlik Meclisi üyelerinden Erdi Eliaçık söz aldı. Sözlerine desteklerinden ötürü İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ederek başlayan Eliaçık “ gençler olarak duyarlı ve katılımcı bir anlayış ile hareket edersek ileride başarılı olacak işlere imza atabiliriz. Bizler küçüklerimize eğitimlerinde destek olarak, yaşlılarımızı ziyaret ederek ve yeni anayasa gibi demokrasi gibi kavramlar üzerinde çalışmalar gerçekleştirerek kendimizi geliştirmemeye gayret ediyor. Atamızın da dediği gibi gelecek nesiller bizler gibi çağdaş gençlerin ellerinde şekillenecektir. Ben bize destek veren ve bize güvenen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN SÖZÜNÜ TUTTU

Mahallelerinde yapılan hizmetlerden ötürü gurur duyduğunu sık sık dile getiren Yenimahalle Muhtarı Tuncay Aşkın, “Başkan Doğan, seçim öncesinde biz muhtarları toplayıp sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğini söylemişti. O zaman ne dediğini çok iyi anlamamıştık ama şimdi görüyorum ki Başkanımız bugünleri planlıyormuş. Sözlerini gerçek yaptığı için kendisine teşekkür ediyor ve hizmetlerinin devamını bekliyoruz” dedi.

5 YILDIZLI GENÇLİK MERKEZİ

Açılışta söz alan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, “burada ilk dikkatimi çeken şey 7’den 77’ye herkese 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunmasıdır. Burayı gezip gördüğümde aklıma 5 yıldızlı oteller geldi. Başkanımız bu kadar güzel bir yeri küçük büyük herkese hizmete açtı. Kendisine teşekkür ediyorum. Siz değerli öğrencilerimizden de bu güzel tesisi temiz tutmanızı ve sahip çıkmanızı istiyorum” dedi.

SİZLER HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIKSINIZ

Sosyal belediyeciliğin çağımızda bir yönetim tercihi değil yönetim zorunluluğu olduğunu vurgulayan Doğan “ sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalara imza atıyoruz. Bu bizim vazifemiz, sizlere borcumuzdur. Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün dediği gibi burası 5 yıldızlı bir sosyal tesis oldu ancak bu bize yetmez. Sizler 7 yıldızlı yerlere layıksınız. Bundan sonraki çalışmalarımız daha güzel olacak. Bizim anlayışımızda hizmette sınır yok. Biz kaşının gözünün rengine bakış açısına bakamadan herkes için hizmet ediyoruz” dedi.

AVRUPA’YI YÖNETİRİZ

Mütevazi bir açılış ile ülke ve millet geleceğine önemli katkılar sağlayacak bir açılış yaptıklarını vurgulayan Doğan “ burada önemli olan farklı bir anlam var. O da gönüllük ile hizmet edilmesidir. İzmit Gençlik Meclisi ve GENÇİZ gruplarımızın gönüllülüğü buraya paha biçilmez bir anlam katıyor. Gönüllü olan gençlerimiz ülkenin bugününe de yarınına da sahip çıkıyorlar. Bugünümüz gençlerimiz yarınımız çocuklarımızın bu konudaki duyarlılığı devam ettikçe Avrupa’yı yönetecek hale geliriz. Bugün olmazsa yarın bu böyle olacak. Sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi. Bu tür imkanları İzmit’in en ücra köşesine kadar götüreceklerini dile getiren Doğan bundan sonraki sürprizlerinin beşinci sınıf öğrencilerine bisiklet dağıtımı olacağını söyleyerek sözlerine son verdi.

İLK DERS BAŞKAN DOĞAN’DAN

Açılış konuşmalarının ardından kurdele keserek açılışı yapan protokol üyeleri 120 öğrencinin aynı anda hizmet alabileceği, bilgisayar odası ve kütüphanenin olduğu salonu gezdiler. Etüt odalarında toplanan öğrencilere ilk dersi de İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan verdi. Matematik ve genel kültür sorularından sonra öğrencilere geleceğe dair hayallerini soran Başkan Doğan ve öğrenciler keyifli bir ders yaptılar.

10 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR