Değerli Kocaelililer, Sevgili Çocuklar

Bugün, Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve Türk demokrasi tarihinin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin...

BÜYÜT

Bugün, Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve Türk demokrasi tarihinin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 91 nci yıldönümünü kutlamanın engin sevincini, heyecan ve coşkusunu birlikte yaşıyoruz. Bu anlamlı günde sizlere sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum.

Demokratik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan hürriyet ve istiklal meşalesi tüm ülkeyi aydınlatmış, bağımsızlığın kayıtsız şartsız milletin olduğu tüm dünyaya duyurulmuştur.

Milletimizin yüksek azim ve kararlılığı ile oluşturulan bu yüce meclis, önce milletimizi tek bir çatı altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. Çocuklara armağan edilen tek ve evrensel bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti’nin onlara olan güveninin ifadesidir.

Sevgili Çocuklar
Dünya çocuklarıyla beraber her yıl kutlamakta olduğunuz bu anlamlı bayram barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk tohumlarının tüm dünyaya ekmektedir.

Ulusun egemenliğini kendi eline aldığı bu mutlu günde, tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma iradesi içinde görmenin gurur ve huzuru içindeyiz. Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti sizlerin bu bilinçli çabalarıyla, dünya devletleri arasında hak ettiği seçkin yeri alacaktır.

Başarmak için çalışmak, yaşamak için yarışmak ve mücadele etmek, her gün kendimizi bilgilendirmek, yenilemek ve geliştirmek zorundayız.

Bu bayram sizler için bir şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler Türk Milletinin ve devletinin geleceğisiniz.
Sizler milletimiz için sevinç ve ümit kaynağısınız. Sizlere sonsuz güven duyuyoruz. Biliyoruz ki, yarınlarımız emin ellerdedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum.

22 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR