Azak, il yönetimine göz kırpıyor

AKP’de genel seçimler sonrasında başlaması beklenen kongre sürecinde ilk durak gençlik kolları oldu. Gençlik kollarında başlayacak olan kongreler önce...

BÜYÜT

AKP’de genel seçimler sonrasında başlaması beklenen kongre sürecinde ilk durak gençlik kolları oldu. Gençlik kollarında başlayacak olan kongreler öncesinde İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak yaşını doldurmasından dolayı başkanlığa yeniden aday olamıyor. AKP İl Gençlik Kolları’nın kurucu yönetiminden olan Azak ve birçok yönetim kurulu üyesiyle kurucuların devri kapanacak. İl Gençlik Kolları Başkanı Azak’ın görevi bırakması sonrasında bu göreve kimin geleceği kongre günü belirlenmesi beklenirken, birçok isim kamuoyunda dolaşıyor. Gençler arasında en büyük soru ise Azak’ın bundan sonra ne yapacağı. Yapılan son yönetim kurulu toplantısında yönetim kurulu üyelerinden helallik isteyen Azak, bundan sonraki siyasi hedefini belirlemiş gibi… Azak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından yeniden kurulacak olan il yönetiminde kendisine yer bulmak istiyor. Başarılı bir siyasi kariyeri olan Azak’ın en büyük avantajı il yönetimine girmesi durumunda yaşı olarak ön plana çıkıyor. Civelek tarafından Azak’ın yönetime alınıp alınmayacağını önümüzdeki günler gösterecek.

SEDAŞ’tan uyarı
SEDAŞ, özellikle Gebze’de son günlerde kaçak kullanımla tehdit edilerek, kapılarında kendilerinden para tahsil edilmeye çalışılan müşterilerinin, SEDAŞ’a ve emniyete yaptığı ihbarları dikkate alarak, sahte SEDAŞ görevlilerine karşı tüm müşterilerini uyardı. SEDAŞ Satış Direktörü Yunus Bekircan, kendilerine SEDAŞ görevlisi süsü veren, sahte elektrik tahsilâtçılarına karşı SEDAŞ müşterilerini uyardı. Bekircan, SEDAŞ’ın hiçbir görevlisinin kapıdan tahsilat yapmakla yetkilendirilmediğini ve ödemelerin sadece SEDAŞ Ödeme Noktaları ile müşteri hizmetleri merkezlerinde gerçekleştirildiğini belirterek, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinde kendilerine “Kaçak Kontrol Görevlisi” süsü vererek kaçak elektrik kullandıkları yönünde korkutan, çok yüksek cezalar belirleyip pazarlık konusu yapan ve SEDAŞ müşterilerini dolandıran kişiler hakkında vatandaşları uyararak dikkatli olmalarını istedi.

Derince’nin sünnet şöleni bugün
İhtiyaç sahibi yaklaşık 80 çocuğun sünnet olacağı şölen kapsamında Derince Belediyesi bugün sünnet şöleni düzenleyecek. Harikalar Sahili’nde başlayacak olan vapur seyahati esnasında müzikler eşliğinde eğlenerek, dans edecek ve aynı zamanda yemeklerini yiyecek olan çocuklar deniz turunun ardından Derince Belediyesi Gösteri Merkezi’nde gerçekleşecek Gayda İstanbul Konseri’ni izleyecek. Saat 21.00’de başlayacak konserde Balkanlar, Trakya ve İstanbul kültüründen izler taşıyan şarkılarıyla tanınan Gayda İstanbul’un coşkusuna ortak olacak olan çocuklar, burada atılacak havai fişeklerle daha da neşelenecek. Etkinliğin sona ermesinin ardından düzenlenecek olan programla çocuklar önümüzdeki günlerde Tahsin Özbek Hastanesi’nde sünnet ettirilecek.

Muşluların pikniği bugün
Körfez Muşlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bu pazar bir piknik organizasyonu yapılacak. Organizasyon İlimtepe Mesire Alanı’nda yapılacak. Dernek Başkanı Köksal Söğüt, bugün yapılacak olan pikniğe tüm Körfezlileri ve Muşluları davet ediyor.

Marina Kafe Kavaklı’da açılıyor
Gölcük’ün sahil şeridi giderek güzelleşmeye devam ediyor. Şık mekanların açılmaya başlandığı sahil kıyıları ihtiyaca cevap verebilecek bir hale geldi. Oğuzhan Yavuz, Sezgin Aktuz ve Mehmet Kanpara’nın girişimleriyle Kavaklı Sahili yeni bir mekana daha kavuşacak. Kavaklı Sahili’ndeki Marina Cafe bugün saat 14.00’te hizmete sokulacak.

Karakaya dünya evine girecek
Hedef Gazetesi’nin deneyimli muhabirlerinden Muammer Karakaya bugün yapılacak düğünle dünya evine girecek. İstikbal Düğün Salonu’nda yapılacak düğünde Muammer Karakaya, Nuran Oruç ile dünya evine girecek. Saat 13.00’te başlayacak olan düğüne iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerinin de katılması bekleniyor.

Zabıta, pazar tezgahlarına düzen getiriyor
İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin işyerleri yanında pazarlarda faaliyet gösteren esnaflara yönelik denetimleri de olanca hızıyla devam ediyor. Özellikle tezgah yerlerinin ihlalini önlemek amacıyla yapılan denetimlerde düzenin korunmasına büyük önem veriliyor. Perşembe Pazarı’ndaki bazı pazarcı esnaflar kendilerine tahsis edilen yerlerin dışına taşınca İzmit Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri tarafından uyarıldılar. İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Muhammet Ergin pazarcı esnafın hem meslektaşlarına, hem de müşterilere karşı daha saygılı ve anlayışlı olmaları gerektiğine dikkati çekerek “Herkesin kurallara uyma mecburiyeti vardır. Tezgahlarında sınırları ihlal edenler yapılan ölçümlerle eski yerlerine çekildiler. Bu esnaflara yazılı uyarılar yaptık. Tekrarında cezai uygulamalara gideceğiz” dedi.

16 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR