Türk Edebiyatının önemli isimlerinden Gülten Dayıoğlu Gebze’deydi

Özgürlük Kitap ve Sahaf Evi’nin Türkiye Okuyor projesi altında gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler kapsamında Kroman Çelik İlkokulunda düzenlenen söyl...

BÜYÜT

Özgürlük Kitap ve Sahaf Evi’nin Türkiye Okuyor projesi altında gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler kapsamında Kroman Çelik İlkokulunda düzenlenen söyleşi ve imza gününe katılan Gülten Dayıoğlu, bu etkinlik nedeniyle Gebze’ye ilk kez geldiğini ifade etti.

 

“Davet ettiniz de gelmedik mi?” şeklinde latifeli bir sohbete konu olan Gebze’ye gelme konusunun değerlendirdiği sohbette Özgürlük Kitabevinin daveti ile Kroman Çelik İlkokulunda gerçekleşen etkinliğin önemine vurgu yapıldı.

 

Gülten Dayıoğlu’nun katılımı ile gerçekleşen söyleşi ve imza gününe İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, İlçe Şube Müdürü Celil Demirci ve İlçe Kütüphane Müdürü Tevhide Buğan da katılım sağladı.

 

51 Yıllık yazar ve 79 eser sahibi Dayıoğlu, Kroman Çelik İlkokulunda 3 oturum şeklinde düzenlenen söyleşi ve imza gününde öğrencilere çeşitli bilgiler aktardı.

 

Kitap okurken seçici olmak gerektiğini, yaşa ve duruma uygun kitapların tercih edilmesi gerektiğini, en iyi arkadaşların ise kitap okuyan arkadaşlardan seçilmesi gerektiğini öğrencilere salık veren Dayıoğlu 1.2.3. ve 4 sınıf öğrencilerinin kitaplar hakkındaki sorularına da yanıt verdi.

 

Son dönemde artan uyuşturucu kullanımları konusunda ise çözümün bol kitap okuma ile aşılacağını vurgulayan Dayıoğlu, bağımlılık yaratan maddeleri kullanma oranında arkadaş ilişkilerini dile getirerek arkadaş seçiminde “kitap okuyan arkadaş seçin” vurgusu yaptı.

30 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR