CHP’de son gün

CHP’de 19 Mart tarihinde başlayan aday adaylık başvuru maratonu Cuma günü saat 18.00’de sona eriyor. Ülke genelinde yaklaşık 3 bin ismin milletvekilli...

BÜYÜT

CHP’de 19 Mart tarihinde başlayan aday adaylık başvuru maratonu Cuma günü saat 18.00’de sona eriyor. Ülke genelinde yaklaşık 3 bin ismin milletvekilli olabilmek için başvurduğu CHP’de, ilimizden de pek çok aday adayı bulunuyor.

CHP’de aday adayı olmak isteyenlerin 19 Mart’ta başlayan başvuru maratonu Cuma günü saat 18.00’de sonlanıyor. Türkiye’nin bütün illerinden yaklaşık 3 bin başvurunun yapıldığı CHP’de, ilimizden de çok sayıda aday adayı bulunuyor. Yaklaşık bir haftadır aday adaylıklarını ilan eden ilimiz CHP’lileri, Ankara’ya adeta üs kurdu. Birçok partili CHP Genel Merkezi’nden başvurusunu yapıyor.

ÇOK SAYIDA İSİM
İlimizden bugüne kadar mevcut milletvekili Hikmet Erenkaya, genel başkan yardımcıları Hurşit Güneş ve İzzet Çetin, eski milletvekili Sefa Sirmen, Ferhan Şensoy, Tahsin Tarhan, İsmet Kara, Ercan Yamen, Çağlar Özdemir, Sedat Tatar, Ehlinaz Torun, Beyhan Korkmaz Battal Yalçın, İSU’da bir dönem daire başkanlığı yapan Tamer Aktaş, Mahmut Akyol, Tuba Aydın, Aysun Erenkaya, Turan Dumlu, İsamettin Akkurt, Hamiyet Göksu ve Semra Başlak milletvekili aday adayı olacaklarını açıkladı. Bu isimlerden çoğu resmi başvurularını yaptı. Geriye kalan birkaç kişi de resmi başvurusunu Cuma günü yapacak.

GÖVDE GÖSTERİSİ
Öte yandan milletvekilliği başvurusunda bulunan adaylar, aday adaylıklarını resmen ilan etmek için birbiriyle yarışıyor. Aday adaylıklarını ilan ederken gövde gösterisi yapmak için çabalayan CHP’liler arasında şimdiye kadar en kitlesel açıklamayı Tuba Aydın yaptı. Yaklaşık 500 kişiye seçim otobüsünden seslenen Aydın, diğer partililere de örnek teşkil etti. Aydın’ın aday adaylığı ilanından sonra kendisini il yönetim kuruluna tanıtan Sevda Ataman da aday adaylık ilanı için kitlesel bir açıklama yapma kararı aldı.

YURDAGÜL BAŞVURDU
Bununla birlikte mevcut milletvekili Hikmet Erenkaya’nın Cuma günü saat 16.30’da CHP İzmit İlçe Örgütü’nün önünde vatandaşlara seslenmesi ve aday adaylığını resmen ilan etmesi bekleniyor. Ayrıca partinin önde gelen isimlerinden Eczacı Turan Dumlu da yarın saat 15.00’da Gölcük Kongre Sarayı’nda adaylığını ilan edecek. Son güne kadar aday olmadığını söyleyen fakat parti içerisinden gelen ısrarlara dayanamayan Bekir Yurdagül dün gazetemiz baskıya girdiği sıralarda Ankara’da adaylık başvurusu yaptı. Sabah saatlerinde Ankara’ya hareket eden Yurdagül’ün tabandan gelen ısrarlara dayanamadığı öğrenildi.

24 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR