Kurgusal Duruşma Yarışması başlıyor

02 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat: 09.00'da Emex Otel'de başlayacak olan Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması Marmara Bölge Elemeleri'...

BÜYÜT

02 Mayıs 2015 Cumartesi günü saat: 09.00'da Emex Otel'de başlayacak olan Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması Marmara Bölge Elemeleri'nin Gala Yemeği de 02  Mayıs 2015 Cumartesi günü saat: 19.00'da Emex Otel'de yapılacak.

 
Kocaeli Barosu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Marmara Bölgesi Elemelerinde;  Balıkesir,  Çanakkale,  Edirne,  İstanbul, Kırklareli,  Kocaeli,  Sakarya,  Tekirdağ ve Yalova olmak üzere 9 Baro yarışacak.
 

Yurt genelini kapsaması nedeniyle başkaca bir örneği bulunmayan Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nın ilk aşamasında, yedi coğrafi bölgedeki baronun kendi aralarında belirledikleri ev sahibi baroların illerinde, 47 baroya kayıtlı stajyerin oluşturdukları takımlar, aynı olay metni üzerinden yarışacak, çekecekleri kura sonucuna göre iddia veya savunma yapacak olan takımlara, yargıç masasına oturan jüri üyeleri puan verecektir.

 
Eşzamanlı yapılacak yarışmanın ilk gününde yarı finale kalan takımlar belirlenirken, ikinci gün, bölge birincileri tespit edilecektir.


Bölgelerde birinci olan takımlar, 17-18 Ekim 2015 Tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan final yarışmasında, yeni bir olay metni üzerinden yapacakları iddia ve savunma ile ilk üç dereceye girme mücadelesi vereceklerdir.

 

Yargının kurucu unsuru olan savunmanın temsilcisi avukatı, diğer kurucu unsurlar karar ve sav temsilcileri olan hakim ve savcı ile birlikte, hukuka ve etik kurallara uygun olarak gerçekleştirecekleri yargılama faaliyetine ve duruşmaya hazırlamayı amaçlayan yarışma ile mesleki dayanışmanın da temelleri atılacaktır.

01 Mayıs 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR