KOTO üyelerine indirimli ilkyardım eğitimi

Sağlık Bakanlığı’nın İlkyardım Yönetmeliği’ne göre, tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen personel sayılarına göre belli oranda ilkyardımcı bulund...

Sağlık Bakanlığı’nın İlkyardım Yönetmeliği’ne göre, tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen personel sayılarına göre belli oranda ilkyardımcı bulundurulması gerekiyor. Buna göre; az tehlikeli işyerlerinde her 20 çalışan için 1 ilkyardımcı, tehlikeli işyerlerinde her 15 çalışana kadar 1 ilkyardımcı, çok tehlikeli işyerlerinde, her 10 çalışana kadar 1 ilkyardımcı bulundurulması zorunlu tutuluyor.

 

İLYARDIMCI BULUNDURULMALI

İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu'na göre aykırılığın devam ettiği her ay için işletmelere idari para cezası uygulanabiliyor. 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince, 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle çalışan sayısı kaç olursa olsun tehlike sınıflamasına göre işyerlerinde ilkyardımcı bulundurulması zorunlu tutuluyor. Oda üyesi işletmelerde görev yapacak ilkyardımcının eğitimlerini indirim avantajıyla almasını sağlamak için projeler yürüten Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), G&K Selen İlkyardım Eğitim Merkezi ile işbirliği yaptı.

 

SERTİFİKA VERİLECEK

KOTO’da gerçekleşen törenle uygulamaya alınan protokolü oda adına yönetim kurulundan Fuat Berna, G&K Selen İlkyardım Eğitim Merkezi adına da Mesul Müdürü Hilmiye Bişiren imzaladı. Törende kurum hakkında detaylı bilgi sunan Bişiren şöyle konuştu: “G&K Selen İlkyardım Eğitim Merkezi, yetkili bir merkezdir. Türkiye’de ilkyardım eğitimlerinin temelini atan ve geliştiren, uzun yıllar işin mutfağında ve denetiminde rol almış, profesyonel uzman eğitimci kadrosu ile çalışıyor. Eğitimlerimiz; kişi ve kurum kültürleri baz alınarak, interaktif erişkin eğitim teknikleri kullanılarak, bol uygulamalı ve uygun senaryo çalışmaları ile destekleniyor.”

04 Aralık 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR