Cinayet davası yeni boyut kazandı

Geçtiğimiz nisan ayında ev arkadaşı Nurullah Yıldız’ı, sokak ortasında vurarak öldüren Alpan Pekcan’ın yargılandığı cinayet davası dün başladı. Duruşm...

BÜYÜT

Geçtiğimiz nisan ayında ev arkadaşı Nurullah Yıldız’ı, sokak ortasında vurarak öldüren Alpan Pekcan’ın yargılandığı cinayet davası dün başladı. Duruşmada tanıklar Alphan Pekcan’ın 13 yaşındaki bir kızı taciz ettiğini iddia etti.

Geçtiğimiz nisan ayında Yürüyüş Yolu’nda meydana gelen kanlı olayda Alpan Pekcan, aynı zamanda ev arkadaşı olan Nurullah Yıldız'a yakın mesafeden iki el ateş ederek öldürmüştü. Alpan Pekcan olayı para yüzünden gerçekleştirdiğini açıklamış ancak bir kadını taciz ettiği ve bu nedenle Nurullah Yıldız’la aralarında husumet doğduğu iddia edilmişti. Kocaeli 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde cinayet davasının ilk celsesi dün görüldü. Davaya tutuklu sanık Alpan Pekcan ile müdafi avukat Burçin Sinan Nalbantoğlu, şikayetçi Mehmet Selim Yıldız, tanıklar Aykut Vayvalak, Muhammed Girayhan ve mahkemenin sürpriz tanığı Ş.T. katıldı. Görülen davada Pekcan olayın para husumeti ile ilgili olduğunu amacının öldürmek olmadığını söyledi. Pekcan, ayrıca taciz iddiasıyla ilgili “Nurullah Yıldız bazen Ş.T.’nin kızıyla bir şeyler yaşadığımı ima ederek, kızın babası olan Ş.T.’ye söyleyeceğini belirtiyordu” dedi.

TACİZ İDDİASI
Nurullah Yıldız’ın babası Mehmet Selim Yıldız ise oğlunun Pekcan’dan para almadığını aksine, Pekcan’ın sürekli oğlundan para istediğini iddia ederek, “Oğlum Pekcan’ı Ş.T.’nin kızına yaptıklarını öğrendi ve bundan dolayı da, Pekcan’ı evden kovdu” dedi. Tanık Aykut Vayvalak da arkadaşlarının Pekcan’ın olay günü oturduğu kafede, bir yerden gelecek yüklü bir parayla yurtdışına gideceğini duyduklarını söyledi. Davada tanık olarak dinlenen Ş.T.’de sanık hakkında daha önce kızını taciz ettiği gerekçesiyle cumhuriyet savcılığına ihbarda bulunduğunu söyledi.
Mahkeme heyeti, taciz davası ile cinayet davasının birleştirilmesi yönünden incelenmesine ve katil zanlısının tutukluluk halinin devamına karar vererek, davayı 26 Temmuz Salı gününe erteledi.

29 Haziran 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR