Dilovasılı genç, rap şarkıyla çevre kirliliğine dikkat çekti

Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Dilovasılı 26 yaşındaki Ramazan Akpınar isimli gençle TBMM’ye giderek CHP Kocaeli Milletvekili Mehme...

BÜYÜT

Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç, Dilovasılı 26 yaşındaki Ramazan Akpınar isimli gençle TBMM’ye giderek CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan’ın basın açıklamasına katıldı. Kaplan, fabrika işçisi aynı zamanda müzisyen olan Akpınar ve Dalkılıç ile gerçekleştirdiği açıklamada Dilovası’ndaki çevre kirliliğine dikkat çekti. Akpınar, çevre kirliliğine dikkat çekmek için bestelediği rap türündeki şarkıyı da okudu.

 

“HÜKÜMET DİLOVASI’NI GÖZDEN ÇIKARDI”

TÜİK verilerine göre kanser vakasından ölüm oranının Kocaeli'de yüzde 26, Dilovası'nda ise yüzde 33 olduğunu aktaran Mehmet Hilal Kaplan, "Anlaşılan o ki hükümet ve devlet yetkilileri Dilovası'nı gözden çıkarmışlar. Halkı kanserle, çevre kirliliğiyle baş başa bırakmışlar. İnsan yaşamında, doğadan daha önemli olan bir sanayi olamaz” dedi.

 

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Bölgede çevre kirliliğine dikkat çekmek için her yolu denediklerini ve protestolarını sürdüreceklerini belirten Kaplan’ın ardından Dilovası'nda doğup büyüyen Ramazan Akpınar, kürsüden Dilovası'ndaki çevre sorunlarıyla ilgili rap türünde bestelediği şarkısını seslendirdi.

12 Mart 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR